BOZKURT’TA 75 YILLIK CAMİ YENİLENİYOR

service

BOZKURT’TA 75 YILLIK CAMİ YENİLENİYOR

Mülkiyeti Bozkurt Belediyesi’ne ait olan ve Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca tescillenen Bozkurt Çarşı Camii’nde tadilat ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Mülkiyeti Bozkurt Belediyesi’ne ait olan Bozkurt Çarşı Camii, 8 Ağustos 2019 tarihinde Bozkurt’ta yaşanan deprem sonrasında hasar görerek, Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılan Çarşı Camii, Bozkurt Belediyesi tarafından yapılan ihale sonrasında yeniden hayat buluyor.

“CAMİMİZİN AÇILABİLMESİ ADINA 3 YIL MÜCADELE ETTİK”

Bozkurt Çarşı Camii’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Bozkurt Çarşı Camii’miz 1947 yılında yapılarak günümüze kadar ayakta kalmış kültürel bir değere sabittir. 8 Ağustos 2019 da yaşadığımız korkunç Bozkurt depremi sonrasında hasar alarak Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılmıştır. Camii’mizin mülkiyeti tamamıyla Bozkurt Belediyemize aittir. Biz tescilli Camimizi yeniden açabilmek ve kullanıma almak adına 3 yıl boyunca mücadele ettik ve mücadelemizin sonunda camimizin onarım ve tadilatı için onay aldık” dedi.

Bozkurt Çarşı Camii ihale bedeli hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Çelik, “Mülkiyeti belediyemize ait tescilli çarşı camimizin ihalesi gerçekleştirerek, 1 milyon 502 bin 213 Türk lirası bedelle, ihaleyi kazanan firmaya teslim edilmiştir” diye konuştu.

“İLK TERAVİH NAMAZINI ÇARŞI CAMİMİZDE KILACAĞIZ”

Çelik, açıklamalarını, “Tescilli Çarşı Camiimizin tadilat süresi 102 iş günü olarak belirlenmiştir. Tadilatın hemen ardından camimizin açılışını değerli Bozkurtlu vatandaşlarımız ile gerçekleştireceğiz ve bu yıl ilk Teravih namazımızı Çarşı Camimizde kılacağız” diyerek tamamladı.

 

 

 

 

 

 

BOZKURT’TA 75 YILLIK CAMİ YENİLENİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!