MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN: “ÇEVREMİZİ KORUYALIM, DOĞAMIZA SAHİP ÇIKALIM”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN: “ÇEVREMİZİ KORUYALIM, DOĞAMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte “Bugünden göstereceğimiz her dikkatli davranış gelecek nesillere bırakacağımız tertemiz yarınların inşası olacak. Çevremizi koruyalım, doğamıza sahip çıkalım” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel etkinlik düzenlendi. Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’ndaki etkinliğe; Başkan Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, ilgili birim müdürleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Programda Başkan Doğan ve öğrenciler atıkları, depozito sistemi ile atık toplama karavanı ve cam atık otomatına atarak ayrıştırdı. Öğrenciler, geri dönüşüm temalı bir sergi hazırladı. Başkan Doğan’ın da incelediği sergi katılımcılardan tam not aldı. Doğan tarafından çevreye olan katkılarından dolayı okul müdürlerine plaket takdim edildi, öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi.

Daha yaşanabilir bir Merkezefendi ve temiz bir dünya için çalıştıklarını belirten Başkan Doğan, erken yaşta çocuklara çevre bilincinin kazandırılmasının çok önemli olduğunu söyledi. Doğa konusunda hassas olduklarını  kaydeden Başkan Doğan, şöyle konuştu:

“Çocuklarımıza çevre bilincini kazandırmak için Merkezefendi Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliğimizde öğrencilerimizin hazırladığı geri dönüşüm temalı sergiyi ziyaret ettik ve atıkları ayrıştırdık. Ayrıca, etkinliğimize katılan okul müdürlerimize de plaketlerini takdim ettik. Bu tarz etkinlikleri düzenlemek farkındalık oluşturmak açısından oldukça kıymetli. Bugünden göstereceğimiz her dikkatli davranış gelecek nesillere bırakacağımız tertemiz yarınların inşası olacak. Çevremizi koruyalım, doğamıza sahip çıkalım.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN: “ÇEVREMİZİ KORUYALIM, DOĞAMIZA SAHİP ÇIKALIM”

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!