Merkezefendi Belediyesi’nden Tarımsal Üretimde Artan Destek

Merkezefendi Belediyesi'nden Tarımsal Üretimde Artan Destek
service

Merkezefendi Belediyesi'nden Tarımsal Üretimde Artan Destek 1

Merkezefendi Belediyesi’nden Tarımsal Üretimde Artan Destek 

Merkezefendi Belediyesi tarafından üreticilere destek vermek amacıyla dağıtılan fideler, mahsüllerini vermeye başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın topladığı sebzelerden menemen yapıldı.

Merkezefendi Belediyesi tarımsal ve hayvansal üretim anlamında üreticiye destekleri devam ederken, çiftçiye gübre desteği, küçükbaş hayvan desteği, yem desteği ve sebze fidesi desteği sağlıyor.

Merkezefendi Belediyesi, Tarımsal Kalkınma Eylem Planı dahilinde 2020 yılında 130 bin, 2021 yılında 200 bin ve 2022 yılında 300 bin fideyi sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere hibe etti. Çiftçilere bu yıl dağıtılan 300 bin adet domates, biber, patlıcan ve salatalık fidelerinden 600 ton sebze üretimi sağladı.

Üretimin artmasını sağlamak adına yapılan bu destek doğrultusunda Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Altındere Mahallesi’nde sebze yetiştiriciliği yapan çiftçilerin verdiği emeklere tanıklık etti. Çiftçilerle beraber tarlada gezen Başkan Doğan, bu yıl fidelerden elde edilen patlıcan, biber ve domatesleri topladı. Daha sonra çiftçilerle beraber sofraya oturup söz vermiş olduğu menemeni yaptı.

“YETİŞTİRİLEN FİDELERDEN TONLARCA MAHSÜL ELDE EDİLİYOR”

Tarımı ve üretimi yaygınlaştıracaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendimizde çiftçilerimize destek sağlamak için hibe etmiş olduğumuz fidelerimizi üreticilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Üreticilerimiz tarafından yetiştirilen fidelerimizden tonlarca domates, biber ve patlıcan elde ediliyor. Hibe desteğinin çiftçilerimizin geçimlerinde önemli yer ettiğini görmek bizleri gururlandırıyor.

Altındere Mahallemizdeki üretici ailemizin evine misafir olduk ve onlarla beraber hem mahsülleri inceledik hem de söz vermiş olduğumuz menemeni yaptık. Merkezefendi’de tarımın ve üretimin yaygınlaşması konusunda elimizden gelen desteği yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Art’s Magazin | Yerel

Merkezefendi Belediyesi'nden Tarımsal Üretimde Artan Destek 2

Merkezefendi Belediyesi’nden Tarımsal Üretimde Artan Destek
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!