MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NİN MERKEZ KÜTÜPHANE’Sİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

featured
service

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NİN MERKEZ KÜTÜPHANE’Sİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Merkezefendi Belediyesi tarafından Merkez Kütüphane’nin çatısına kurulan güneş panelleri enerji üretmeye devam ediyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yenilenebilir enerji yatırımlarımız ve çevre dostu projelerimizle gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nce Merkez Kütüphane’nin çatısına kurulan Güneş Enerji Santrali, tasarruf sağlamaya devam ediyor. Binanın elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamak için yerleştirilen ve yaklaşık 900 metrekarelik alana kurulan güneş panellerinde toplam 224 panel ve 3 invertör (güç çevirici) bulunuyor. Üretilen enerji, Merkez Kütüphane’de kullanılıyor.

Bütçeyi doğru kullanarak elektrikten tasarruf sağladıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da projeye ilişkin şunları kaydetti:

“Gençliğin enerjisiyle bütünleşen Merkez Kütüphane’mizin çatısına inşa ettiğimiz Güneş Enerjisi Santrali’mizle, kendi elektriğimizi üretiyoruz. Yenilenebilir enerji yatırımlarımız ve çevre dostu projelerimizle gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adalet Mahalle’mizde hizmet veren ve konumu nedeniyle tüm gün güneş gören Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’mizin çatısına kurduğumuz güneş enerji panellerimiz ile tasarruf sağlamayı sürdürüyoruz. Üretmiş olduğumuz enerjiyle Merkez Kütüphane’mizin ihtiyacını karşılıyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NİN MERKEZ KÜTÜPHANE’Sİ KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!