Merkezefendi’de ‘Engelsiz Fest’ İçin Geri Sayım Başladı

featured
service

Merkezefendide engelsiz Festnİçin Geri Sayım Başladı

Merkezefendi’de ‘Engelsiz Fest’ İçin Geri Sayım Başladı

 

Merkezefendi Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla ikinci kez ‘Engelsiz Fest’ düzenliyor. 

Merkezefendi’de geçen yıl ilk kez düzenlenen ‘Engelsiz Fest’ bu yıl da 2 Aralık Cuma ve 3 Aralık Cumartesi günleri, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Festival, 2 Aralık’ta saat 10.00’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Yürüyüş sonunda Engelsiz Yaşam Akademisi’nde bulunan mesleki atölyelerin stantları açılacak. Saat 15.30’da ise ‘Ah Necibe’ isimli tiyatro oyunu sahnelenecek. Festivalin ikinci gününde ise stantlar saat 11.00’de açılacak. Saat 15.00’te engelli spor kulüplerine malzeme dağıtımı yapılacak. Festival süresince gün boyu stantlar, workshoplar, animasyonlar, sürpriz etkinlikler ve çeşitli ikramlar olacak.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığı artırmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ‘Engelsiz Fest’i geleneksel hale getireceklerini belirterek, şunları söyledi:

“Merkezefendi Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz projelerimizde özel bireyleri de düşünüyor, ona göre hareket ediyoruz. İlçemizi, özel bireylerin hayata eşit katılımı için geliştirmeye devam ediyoruz. Engelsiz Yaşam Akademimizde eğitim gören özel bireylerimiz bizler için çok kıymetli. Onların yaptığı her işe, içinde bulundukları her ortama, yüzlerindeki tebessüme büyük önem veriyoruz. Belediye olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde Engelsiz Fest’in ikincisini düzenliyoruz. İki gün sürecek, birbirinden güzel ve keyifli etkinliklerin yer alacağı festivalimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.”

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Merkezefendi’de ‘Engelsiz Fest’ İçin Geri Sayım Başladı
Merkezefendi’de ‘Engelsiz Fest’ İçin Geri Sayım Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!