Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

MERKEZEFENDİ’DE TARIMSAL SULAMA KANALLARI TEMİZLENİYOR

featured
service

MERKEZEFENDİ’DE TARIMSAL SULAMA KANALLARI TEMİZLENİYOR

Merkezefendi Belediyesi, tarımsal üretimin daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda yapılabilmesi için ilçedeki tarımsal sulama kanallarını temizleyip, bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Başkan Şeniz Doğan, “Üreticilerimiz ve tarım için faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bereketli topraklarımızı en iyi şekilde kullanacağız” dedi.

Merkezefendi Belediyesi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmesi için sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede tarımın yapıldığı Başkarcı, Kadılar, Hisar, Barutçular, Bereketler ve Hallaçlar mahallelerinde yoğun mesai yapıyor.

Merkezefendi Belediyesi tarafından sürdürülen bu çalışma ile çiftçilerin su sıkıntısı çekmesinin, yaz aylarında su kayıplarının yaşanmasının, kış aylarında da su taşkınları ve sel baskınlarının önlenmesi amaçlanıyor.

“TARIMA DESTEKLERİMİZ HER ZAMAN DEVAM EDECEK”

Her zaman üreticiye desteklerini sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planımız ile üreticilerimize bugüne kadar fide, yem, gübre ve küçükbaş hayvan desteğinde bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Tarımın, üretimin olduğu bir Merkezefendi için çalışıyoruz. İlçemizde tarımsal sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Çiftçimiz için su demek, can demek. İlçemizdeki bereketli toprakları en iyi şekilde kullanacağız” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

MERKEZEFENDİ’DE TARIMSAL SULAMA KANALLARI TEMİZLENİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!