• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

MERKEZEFENDİ’DE YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ 80 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

featured
service

MERKEZEFENDİ’DE YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ 80 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

Merkezefendi Belediyesi, daha modern ve temiz bir ilçe hedefiyle yer altı çöp konteyneri uygulamasını yaygınlaştırıyor. 2 bin 200 litre kapasiteye sahip, beton soketli konteyner sistemi şu ana kadar kentteki 80 farklı noktaya yerleştirildi.

Belediye, ilçe genelinde biyolojik ve görsel kirliliğin önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. İlçenin daha çağdaş ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamak, çevre ve halk sağlığını koruyabilmek için kentte yer altı çöp konteynerlerinin sayısı artırılıyor. Projeyle, çöp ve atıkları yer altında tutarak koku, bakteri ve hastalık gibi istenmeyen sonuçların önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Eski tip çöp konteynerlerini yenileriyle değiştirmeye devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şunları söyledi:

“Daha sağlıklı, daha temiz bir Merkezefendi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. İlçemizde daha önce pilot uygulama olarak başlattığımız modern yer altı çöp konteynerlerinin sayısını artırarak kötü koku, bakteri, hastalık riskinin önüne geçiyoruz. Hemşehrilerimiz çok kolay bir şekilde konteynerin kapağını açarak çöplerini buraya atabiliyor. Yer altı çöp konteynerleri kapalı olduğundan dış etkenlerden etkilenmiyor. Bu sayede uzun kullanım ömrü sayesinde bütçemize de tasarruf sağlıyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

MERKEZEFENDİ’DE YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ 80 FARKLI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!