7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… VELİ AĞBABA’DAN ACİL YARDIM ÇAĞRISI: “MALATYA’DAKİ İNSANLAR, SUYA, EKMEĞE, GIDAYA MUHTAÇ”

service

7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… VELİ AĞBABA’DAN ACİL YARDIM ÇAĞRISI: “MALATYA’DAKİ İNSANLAR, SUYA, EKMEĞE, GIDAYA MUHTAÇ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin büyük yıkıma yol açtığı kentlerden Malatya için acil yardım çağrısı yaptı. Ağbaba, “Maalesef ulaşım, kış koşulları nedeniyle AFAD, arama kurtarma Malatya’da yeteri kadar çalışamıyor. Enkazların altında kim var kim yok belli değil. Ayrıca yine ulaşım koşulları, kar kış nedeniyle yardım alamıyoruz. Burada Malatya’daki insanlar, suya, ekmeğe, gıdaya muhtaç” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dün sabah saat 04.17’de 7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremden Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis de etkilendi. Dün saat 13.24’te ise Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Depremler nedeniyle 3 bin 419 yurttaş yaşamını yitirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız ile birlikte Malatya’ya acil yardım çağrısı yaptı.

“MALATYA’DAKİ İNSANLAR, SUYA, EKMEĞE, GIDAYA MUHTAÇ”

“Malatya çok zor durumda” diyen Ağbaba, “Malatya tarihin en büyük afetini, yıkımını yaşıyor. Maalesef ulaşım, kış koşulları nedeniyle AFAD, arama kurtarma yeteri kadar Malatya’da yeteri kadar çalışamıyor. Enkazların altında kim var kim yok belli değil. Ayrıca yine ulaşım koşulları, kar kış nedeniyle yardım alamıyoruz. Burada Malatya’daki insanlar, suya, ekmeğe, gıdaya muhtaç” dedi.

“ARAMA KURTARMA İLE İLGİLİ YETİŞMİŞ İNSANLAR VARSA MALATYA’YA BEKLİYORUZ”

Ağbaba, hava koşulları nedeniyle ulaşılamayan bölgeler olduğunu ifade ederken, “Burada Kızılay’ın bölge lojistik merkezi var. Ama maalesef hem Malatya merkezde hem Malatya’nın köylerinde hala ulaşılmayan yerler var. Özellikle köylere kimse ulaşamamış. Sesimizi duyan herkese, kurumlara, kuruluşlara çağrı yapıyoruz; ellerinde su, gıda, battaniye, çadır, konserve varsa, arama kurtarma ile ilgili yetişmiş insanlar varsa Malatya’ya bekliyoruz. Maalesef çok kötü durumda Malatya. Zor durumda Malatya. Malatya’nın sesini herkesin duymasını istiyoruz” sözleriyle yardım istedi.

 

 

Art’s Magazin  Gündem

7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… VELİ AĞBABA’DAN ACİL YARDIM ÇAĞRISI: “MALATYA’DAKİ İNSANLAR, SUYA, EKMEĞE, GIDAYA MUHTAÇ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!