7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… MALATYALI DEPREMZEDE: BENİM İKİ ABİM, YENGEM VE ÜÇ YEĞENİM ENKAZDA. ŞURAYA BİR ÇADIR KURMAK ZOR BİR ŞEY Mİ? BİR TAS ÇORBA DAĞITMAK ZOR BİR ŞEY Mİ?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… MALATYALI DEPREMZEDE: BENİM İKİ ABİM, YENGEM VE ÜÇ YEĞENİM ENKAZDA. ŞURAYA BİR ÇADIR KURMAK ZOR BİR ŞEY Mİ? BİR TAS ÇORBA DAĞITMAK ZOR BİR ŞEY Mİ?

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin vurduğu kentlerden Malatya’da bir depremzede, “Yazık, günah. Biz böyle mi Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz? Türkiye dünyaya hizmet ediyor. Türkiye’ye gelince kimse arka çıkmıyor. Böyle bir şey olur mu? Benim şu an iki abim, yengem ve üç tane yeğenim enkazda. Millet gidip sağdan soldan odun getiriyor. Şuraya bir çadır kurmak zor bir şey mi? Bir tas çorba dağıtmak zor bir şey mi” diye sitem etti.

Kahramanmaraş merkezli olarak dün saat 04.17 ve 13.24’te; 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde olmak üzere iki büyük deprem meydana geldi. Deprem 10 ilde yıkıcı etki yarattı. Malatya da depremden ağır biçimde etkilendi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki depremzedeleri ziyaret etti.

Erol, enkazdan çıkan iki kız kardeşin anne ve babalarının enkazdan çıkmasını beklediğini belirterek, şunları söyledi:

“ENKAZIN BAŞINDA NÖBET TUTUYORLAR. DAHA BİR TAS ÇORBA İÇMEMİŞLER. BÖYLE BİR DEVLET, YÖNETİM ANLAYIŞI OLUR MU?”

“Büyük devlet yurttaşlarını enkazdan çıkaran, böyle ortada sahipsiz bırakan devlet değildir. Büyük devlet, yurttaşlarını sahiplenen her şartta ve koşulda yurttaşların ihtiyaçlarını gideren devlettir. Bu iki kız kardeşimiz, iki evladımız depremde enkazdan çıkmışlar. İki kardeşi, annesi ve babası enkazdalar. Enkazın başında nöbet tutuyorlar. Daha bir tas çorba içmemişler. Daha bir bardak çay içmemişler, yemek yememişler. Böyle bir devlet, yönetim anlayışı olur mu? Diyorsunuz ki sorun yok. Deprem bölgelerinde her şey kontrolümüz altında. Böyle mi kontrol altında? Gelin de görün. AFAD ve arama kurtarmada çalışan hemşehrilerimiz de bir tas çorba, bir bardak çay içmede, bir canı kurtarmak için gece gündüz soğukta hizmet ediyorlar. Enkazdan çıkan çocuklarımız da bir tas çorba içmediler. Annelerinin babalarının bir an önce oradan umutla çıkmalarını bekledikleri için.

“GELİN MAĞDURLARIN İÇİNE GİRİN DE FAKİR FUKARANIN NELER ÇEKTİĞİNİ, İNSANLARIN NELER YAŞADIĞINI GÖRÜN”

Sayın Cumhurbaşkanım, bu videoyu size özellikle izletmelerini rica ediyorum. İletişim Başkanınıza da atacağım. İşte Türkiye’deki deprem gerçeği bugün burada yaşanan gerçek. Size verilen bilgiler değil. Sizin olayı gördüğünüz gibi değil. Gerçek burada. Vatandaşın çaresizliği de umutsuzluğu da bu alanlarda. Valilerinizi, siyasetçilerinizi, milletvekillerinizi ve belediye başkanlarınızı buralara gönderin. Bürokratlarınızı buralara gönderin. Televizyonlarda açıklama yapmak değil, basın toplantısı düzenleyerek değil, afet koordinasyon merkezlerinde oturarak değil, yalan yanlış bilgiyle Türkiye’yi aydınlatarak değil. Gelin mağdurların içine girin de fakir fukaranın neler çektiğini, insanların neler yaşadığını görün.”

Yakınları enkaz altında olan bir depremzede şöyle konuştu:

“Yazık, günah. Biz böyle mi Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyoruz? Türkiye dünyaya hizmet ediyor. Türkiye’ye gelince kimse arka çıkmıyor. Böyle bir şey olur mu? Benim şu an iki abim, yengem ve üç tane yeğenim enkazda. Millet gidip sağdan soldan odun getiriyor. Şuraya bir çadır kurmak zor bir şey mi? Bir tas çorba dağıtmak zor bir şey mi?”

Bir diğer depremzede ise “2 kişi ölü çıktı, 3 kişi kaldı. Cenazemizi bırakıp gidemiyoruz ama şuraya bir tane yardım gelmiyor” diye konuştu.

 

 

 

Art’s Magazin  Gündem

7,7 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREM 10 İLİ VURDU… MALATYALI DEPREMZEDE: BENİM İKİ ABİM, YENGEM VE ÜÇ YEĞENİM ENKAZDA. ŞURAYA BİR ÇADIR KURMAK ZOR BİR ŞEY Mİ? BİR TAS ÇORBA DAĞITMAK ZOR BİR ŞEY Mİ?

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!