ANTALYA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ DEPREM BÖLGESİNE KURTARMA EKİBİ GÖNDERİYOR

service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ DEPREM BÖLGESİNE KURTARMA EKİBİ GÖNDERİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 7,4 büyüklüğündeki depremle sarsılan Kahramanmaraş’a tam donanımlı 30 kişilik uzman arama kurtarma ekibi gönderdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından afetten etkilenen vatandaşlara yardım için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ilk arama kurtarma ekibini afet bölgesine gönderdi. 

6 araç ve 30 itfaiye erinden oluşan uzman arama kurtarma ekibi, depremin hemen ardından Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı. Elazığ ve İzmir depremlerinde de görev alan deneyimli ekip, enkaz altı görüntüleme, sismik ses dinleme, termal kamera gibi teçhizatlar ile kesici ve ayırıcı donanımlara sahip.  Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekibinin bölgede AFAD koordinasyonunda arama kurtarma çalışmalarına katılacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Mobil Aşevi, hazırlıkların tamamlanmasının ardından afet bölgesine hareket edecek. Battaniye ve diğer ihtiyaçlara yönelik yardımlarla ilgili hazırlıklar da sürüyor. 

“GEÇMİŞ OLSUN”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek geçmiş olsun mesajı yayımlayarak, “Antalya ve çevresinde de hissedilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlk ekibimiz AFAD yönlendirmesi ile yola çıktı. 30 kişilik ekibimiz 6 araçla deprem bölgesine yardım için yolda. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

 

Art’s Magazin  Gündem

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ DEPREM BÖLGESİNE KURTARMA EKİBİ GÖNDERİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!