BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI DEPREM BÖLGESİ HATAY’A HAREKET ETTİ

featured
service

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI DEPREM BÖLGESİ HATAY’A HAREKET ETTİ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen iki depremin ardından Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırları Hatay’a doğru yola çıktı. Pazar İstanbul Afet Sonrası Lojistik Destek Merkezi ve Kapalı Barınma Alanı’nda toplanan battaniye, ısıtıcı, içme suyu, konserve gibi temel ihtiyaç malzemeleri depremden en fazla etkilenen illerden olan Hatay’a gönderildi. 

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7, Elbistan ilçesinde ise 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından başlattığı yardımlarını sürdürüyor. Depremin olduğu andan itibaren ‘acil’ koduyla çalışmalarına başlayan ve ilk olarak 39 kişilik Nefes Arama-Kurtarma ve AFAD Destek Gönüllüleri’ni bölgeye sevk eden Belediye, içinde 150 çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri ile yurttaşlardan gelen yardımların olduğu 3 tır ve 5 panelvanı Hatay’a gönderdi.

Afet bölgelerine ellerinden gelen tüm yardımı yapmaya devam edeceklerini belirten ve ilçe halkına göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kısa sürede ihtiyaç malzemeleri toplanarak bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gösterilen bu dayanışma, ‘Beylikdüzü Aklı’ ile ortaya koyduğumuz ortak çabanın bir ürünü. Tüm komşularıma teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde de yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI DEPREM BÖLGESİ HATAY’A HAREKET ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!