BUCA’DAN 5 TIR YARDIM DAHA DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ 

featured
service

BUCA’DAN 5 TIR YARDIM DAHA DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili vuran iki büyük depremin ardından Buca Belediyesi’nin yardım kampanyasına yurttaşlar akın etti. Kampanya kapsamında bugün toplanan 5 TIR ihtiyaç malzemesi daha deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Buca Belediyesi’nin depremzedelere destek olmak için başlattığı kampanya büyüdü. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın çağrısıyla depremzedelere ihtiyaç malzemesi bağışlamak isteyen yurttaşlar, yardım toplama merkezlerine akın etti.

TOPLAM 11 TIR GÖNDERİLDİ

Gelen yardımlar belediye çalışanları ve gönüllülerin yardımıyla ayrıştırılıp paketlenirken, dün 6 TIR, bugün ise 5 TIR olmak üzere toplam 11 TIR afet bölgelerine sevk edildi. Şirinyer Düğün Salonu’nda toplanmaya devam eden yardımların sevkiyatının süreceği bildirildi. 

Güncellenen acil ihtiyaç listesinde ise paketli gıda ürünleri, pişirmeden tüketilebilecek gıdalar, bebek bezi, bebek maması, yetişkin hasta bezi, pil, kullanılmamış çocuk botu, kullanılmamış kıyafet, çadır içi soba, uyku tulumu, battaniye, hijyen ürünleri yer alıyor.

Art’s Magazin  Yurt

BUCA’DAN 5 TIR YARDIM DAHA DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!