BÜYÜKÇEKMECE HALKI, DEPREMZEDELERE KAN BAĞIŞI İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

service

BÜYÜKÇEKMECE HALKI, DEPREMZEDELERE KAN BAĞIŞI İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

Büyükçekmece Belediyesi ve Türk Kızılayı Büyükçekmece Şubesi iş birliğinde depremzedeler için başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 şehirde yıkıma neden olan 2 büyük deprem sonrası Büyükçekmece Belediyesi Dumlupınar Salonu’na kurulan Türk Kızılayı Kan Bağış Noktası’nda Büyükçekmeceli vatandaşlar ve belediye personeli kan bağışı yapmak için sıraya girdi.

“TÜM ÜLKEMİZE GEÇMİŞ OLSUN”

Kan bağışında bulunan vatandaşlar, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle şöyle dile getirdi:

-Yaren Şahin: “Bugün depremzedeler için kan bağışı yapmaya geldim. Deprem çok büyük, etkisi çok büyük. Tüm ülkemize geçmiş olsun. Umarım yaptığımız yardımlar yerlerine ulaşır. Yakınını, sevdiğini, akrabasını kaybeden herkese baş sağlığı diliyorum.”

-Rabia Yetkin Karabulut: “Kan bağışı için buradayız hepimiz. Türkiye’nin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz ve çok üzgünüz hepimiz. Yalnız sağduyulu olmayı elden bırakmamalıyız. Hepimiz öncelikle olduğumuz yerden oradaki operasyonu zorlaştırmadan bir şeyler yapmaya gayret etmeliyiz. Gönüllülük esasıyla da devletimizin birimleriyle irtibatta olmalı ve böyle hareket etmeliyiz.”

-Cihan Kırık: “Kan bağışı için buradayız. Kızılay mesaj yolladı. Ülkemiz zor bir zamandan geçiyor. Çok büyük kayıplar var. Bu zor zamanlarda insanların yanında olmak için buradayız.”

 

Art’s Magazin  Yurt

BÜYÜKÇEKMECE HALKI, DEPREMZEDELERE KAN BAĞIŞI İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!