ÇİĞLİ’DE ÖRGÜLER DEPREMZEDELER İÇİN

featured
service

ÇİĞLİ’DE ÖRGÜLER DEPREMZEDELER İÇİN

Çiğli Belediyesi, depremzedeler için yeni bir kampanyayı hayata geçiriyor. Başkan Utku Gümrükçü, “Depremzedelerin atkı, bere ve eldiven ihtiyacını karşılamak için başlattığımız örgü seferberliği için Çiğlimizin emektar kadınlarını bekliyoruz. Gelin birlikte örelim ve evde ördüklerinizi deprem bölgesine ulaştıralım” dedi.

Çiğli Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında seferber oldu. Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Haydi Çiğli Dayanışma Vakti” diyerek destek çağrısı yapmıştı. Şimdi de “Gelin Dayanışmamızı İlmek İlmek Örelim” Kampanyası için çağrıda bulundu.

Örgü örmek isteyen ancak yünü bulunmayanlara da yünler Çiğli Belediyesi tarafından temin edilecek.

İLK KAMPANYAYA BÜYÜK BİR DESTEK GELDİ

12 personel ve 3 araçtan oluşan Çiğli Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ÇAK), deprem bölgesine gitmek için yola çıkmış; Başkan Gümrükçü, kışlık kıyafet, mont, bot, battaniye, uyku tulumu, ısıtıcı, pil, powerbank ve hijyen malzemesi desteği isteyerek bir kampanya başlatmıştı. Çiğlililer’den kampanyaya büyük bir destek geldi. Başkan Gümrükçü, ilk kampanyaya gelen destek için de Çiğlililer’e teşekkür etti.

Gümrükçü, “Bu zor günlerde başlattığımız ‘Haydi Çiğli Dayanışma Vakti’ Kampanyamıza gece yarısına dek çok büyük bir katılım gerçekleşti ve yardımlar gelmeye devam ediyor. Hemşehrilerimize bu duyarlıklarından dolayı teşekkür ederim. Yaralarımızı hep beraber saracağız” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

ÇİĞLİ’DE ÖRGÜLER DEPREMZEDELER İÇİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!