ÇORLU’DAN DEPREM BÖLGELERİNE 7 TIR DOLUSU YARDIM

featured
service

ÇORLU’DAN DEPREM BÖLGELERİNE 7 TIR DOLUSU YARDIM

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen büyük depremlerin ardından depremzedeler için Çorlu Belediyesi’nin başlattığı kampanyada toplanan 7 TIR dolusu yardım deprem bölgelerine doğru yola çıktı. 

Çorlu Belediyesi tarafından Tekirdağ Valiliği, Çorlu Kaymakamlığı ve AFAD koordinasyonunda başlatılan deprem yardım kampanyasına, halk yoğun ilgi gösterdi. Çorlu Kaymakamlığı’nda düzenlenen koordinasyon toplantısının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Yardım Koordinasyon Merkezi, yardım kampanyasının duyurulmasının ardından halkın akınına uğradı.

Çorlu halkının deprem bölgelerinde zarar gören yurttaşlar için seferber olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilk gün toplanan yardımların tasnif işlemlerinin sürdüğünü, 7 TIR’dan oluşan yardım malzemelerinin AFAD koordinasyonunda depremzedelere gönderildiğini söyledi.

Yaşanan acıyı paylaştıklarını dile getiren Başkan Sarıkurt yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Tüm halkımıza geçmiş olsun. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, bölgede devam eden arama kurtarma faaliyetlerine katılan AFAD başta olmak üzere bölgeye sevk ettiğimiz Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma ekibimize ve tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum. Zamanla yarışıyorlar, işleri gerçekten çok zor. Umarım göçük altında kalan vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşırlar ve onları enkaz altından kurtarırlar. Vatandaşlarımızın ulaştırdığı yardımları AFAD koordinasyonunda TIR’lar ile bölgeye sevk etmeye ve depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen duyarlı Çorlu halkına çok teşekkür ediyoruz.”

Sarıkurt, kentte tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirterek, Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Yardım Koordinasyon Merkezi’nin yanı sıra ilçe genelindeki çok sayıda okulda da yardım toplama çalışmalarına başlandığını sözlerine ekledi.

Art’s Magazin  Yurt

ÇORLU’DAN DEPREM BÖLGELERİNE 7 TIR DOLUSU YARDIM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!