DÜZCE DEPREMİNDE EVİNİN ÇATISI ZARAR GÖREN VATANDAŞ: “ÖNÜMÜZ KIŞ, DEVLETİN BİZE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

service

DÜZCE DEPREMİNDE EVİNİN ÇATISI ZARAR GÖREN VATANDAŞ: “ÖNÜMÜZ KIŞ, DEVLETİN BİZE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

Düzce’de 23 Kasım tarihinde evinin çatısı zarar gören ve destek isteyen vatandaş Çiğdem Yönge, “Bize destek olunmadı. Vali yardımcısına gittim, önümüz kış. Tabak, çanak benim çatımdan daha mı önemli. Devletin bize sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

Düzce’de 23 Kasım’da yaşanan 5,9 büyüklüğündeki deprem birçok evde maddi zarara neden oldu. Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan Çiğdem Yönge’nin oturduğu evin çatısı zarar gördüğünü söyledi. Yağmurlarda adeta evin içinde şemsiye ile oturan Yönge ailesi Düzce Valiliği dahil tüm resmî kurumlara giderek destek istedi.

“VALİ YARDIMCISI BİZİMLE DALGA GEÇTİ”

Vali Yardımcısı ile görüştüğünü iddia eden Çiğdem Yönge, vali yardımcısının adeta kendisi ile dalga geçtiğini söyledi. Yönge açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Muhtarımızın uyarısı ile ilk olarak çatı üstüne branda sermek için destek alabileceğimiz söylendi. Biz kendi imkanlarımızla branda aldık, faturasını götürdük ancak o bile ödenmedi. Dask’tan 35 bin lira ödenek çıktı. Bunun 6 binini verdiler ancak evrak eksik diye ödeme yapmıyorlar. Vali yardımcısına gittim konuştum, bana kendi çatısının da yıkıldığını söyledi. Milletin tabak, çanağı daha önemliymiş. Ben Düzceli olduğumdan utanıyorum. Benim sesimi daha üst makamlar duymalı. İçişleri Bakanı geldiğinde bir ilerleme vardı ama o gittikten sonra bizimle ilgilenmediler. Bu evde tadilata başladım. Henüz kapılarım bile takılmadı ancak deprem çatımızı yıktı. 200 bin lira borçla evi tamir ettiriyorum. Benim devletten beklediğim para desteği değil, en azından faizsiz bir kredi imkânı. İnsanlara nasıl destek oldularsa bana da destek olsunlar. Önümüz kış, benim çocuklarım var. Eşim zaten bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Şu anda bu çatıyı yaptıracak durumum yok.”

 

Art’s Magazin  Yurt

DÜZCE DEPREMİNDE EVİNİN ÇATISI ZARAR GÖREN VATANDAŞ: “ÖNÜMÜZ KIŞ, DEVLETİN BİZE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!