EDREMİT’TEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM SEFERBERLİĞİ

service

EDREMİT’TEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM SEFERBERLİĞİ

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Edremitliler yardım için seferber oldu. Edremit Belediyesi’nin çağrısı üzerine binlerce ilçeli, depremden etkilenen yurttaşlar için başlatılan yardım kampanyasına katıldı. 

Balıkesir Edremit Belediyesi’nin çağrısı üzerine Şükrü Tunar Kültür Merkezi ile belediye şubelerinde oluşturulan toplama noktalarına gün içinde binlerce yurttaş belirtilen ihtiyaç malzemelerini getirdi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde toplanan yardımlar, gerekli ayrıştırmaların yapılmasının ardından deprem bölgesine sevk edilecek.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Öncelikle bölgede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hava koşulları da olumsuz, oradaki insanlarımıza ciddi yardımlar yapmamız gerekiyor. Türkiye bugün 85 milyon tek yürek halinde. Edremit’te tek yürek halinde. Sabah odalarımızla, meslek örgütlerimizle, belediyemizle, sivil toplum örgütlerimizle yaptığımız toplantı neticesinde yüksek bir dayanışma duygusu içinde Edremit bölgeye el uzatma konusunda tek yürek halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç olan malzemeler belli, özellikle ısınma, barınma, çocuk bezi, soba, çadır gibi acil ihtiyaç malzemeleri. Sağ olsunlar sivil toplum örgütleri ve odalar tüm üyelerini seferber ettiler. Toplanan yardımları en kısa sürede tasnifleyerek bölgeye ulaştıracağız.”

AFAD ile yapılan görüşmelerde ihtiyaç olduğu bildirilen doktorlar ile birlikte tam donanımlı 2 ambulans ve 4 iş makinesinin bölgeye sevki için onay beklendiğini belirten Arslan konuşmasını, şöyle tamamladı: 

“Acımız büyük, tüm Türkiye’ye geçmiş olsun. Bu tür acılar bizi birleştiriyor. Bu kötü günlerde geçmişte olduğu gibi tek bir yürek haline geliyoruz. En az hasarla atlatmak için seferber olduk. Yardım edenlere, destek verenlere, emek veren personelime teşekkür ediyorum. AFAD’la koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Tekrar başımız sağ olsun, Türkiye’ye geçmiş olsun. Hayatını Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bölgede bulunan vatandaşlarımızın ve ekiplerimizin Allah yardımcısı olsun.”

 

Art’s Magazin  Yurt

EDREMİT’TEN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM SEFERBERLİĞİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!