ESENYURT DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

service

ESENYURT DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

Esenyurt Belediyesi Sivil Savunma Amirliği’ne bağlı 18 kişilik arama kurtarma ekibi, 10 ili vuran 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından afet bölgesine doğru yola çıkarken belediye tarafından depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Esenyurt seferber oldu. İlçede depremzedeler için belediye tarafından temel ihtiyaç ve barınma malzemelerinin talep edildiği yardım kampanyası başlatıldı, üçü sağlık personeli olmak üzere 18 kişilik Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESAK) çalışmalara katılmak üzere bölgeye sevk edildi. 

Yurttaşlara umut olmak için deprem bölgesine gittiklerini söyleyen Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Amiri Zekeriya Coşkun, “Orada enkaz altında kalan vatandaşlara yardımcı olacağız. Elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Kemal Başkanımızın talimatıyla biraz sonra havaalanına gideceğiz. AFAD’ın yönlendirmeleri doğrultusunda deprem bölgesine geçiş yapacağız” dedi.

ESAK personeli Nazlıcan Deniz Koçar ise “Duyguluyuz. Vatandaşlarımız için de üzgünüz. Umarım bir cana dokunabiliriz. Birilerine yardımcı olabiliriz. Bunun için o bölgeye intikal ediyoruz. Esenyurt Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi olarak da birine faydamız olursa ne mutlu bizlere” diye konuştu.

YARDIMLAR 14 AYRI NOKTADA TOPLANACAK

Esenyurt Belediyesi’nin deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyasında; kışlık bot ve mont, uyku tulumu, battaniye, çocuk bezi, hijyenik ped, el feneri ve pil, çadır, yastık, çorap, iç çamaşırı, hijyen malzemeleri gibi temel bakım ve ihtiyaç ürünleri talep ediliyor. Malzemeler, İstiklal Camii Kapalı Pazar ve Otoparkı, Yenikent Kültür Merkezi, Saadetdere Gençlik Merkezi, ESPAŞ Hizmet Binası, Şehit Erol Olçok Kültür Merkezi, Yunus Balta Kültür Merkezi, Örnek Kültür Merkezi, Sarıkamış Kültür Merkezi, Esenkent Kültür Merkezi, Akçaburgaz Kültür Merkezi, Nene Hatun Kültür Merkezi, Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, Siteler Kültür Merkezi ve Esenyurt Kültür Merkezi olmak üzere 14 ayrı noktada toplanacak.

 

Art’s Magazin  Yurt

ESENYURT DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!