ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN BÖLGELERE YARDIM ELİ

featured
service

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN BÖLGELERE YARDIM ELİ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bölgenin su ihtiyacını karşılamak için Adana’ya tır gönderildiğini, Kahramanmaraş ve Gaziantep için ise yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen bölgelere yardım eli uzattı. EBB, Adana’nın su ihtiyacını karşılamak üzere bölgeye Kalabak Su tırını gönderirken; Kahramanmaraş ve Gaziantep için de battaniye/yorgan, kullanılabilir kıyafet/bot, soba, çocuk bezi, kadın pedi, konserve, uyku tulumundan oluşan bir acil yardım listesi açıkladı. 

Sosyal medya hesapları üzerinden konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Büyükerşen, “Kahramanmaraş ve Gaziantep’de gerçekleşen ve büyük bir yıkıma sebep olan deprem sonrası Eskişehir olarak bölgeye yardım elimizi uzatıyoruz” notuyla, ihtiyaç listesini ve yardımların toplanacağı alanları paylaştı. 

Art’s Magazin  Gündem

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN DEPREMDEN ETKİLENEN BÖLGELERE YARDIM ELİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!