Futbolcularımızdan Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ne Ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbolcularımızdan Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ne Ziyaret

Futbol A Takımımızdan; Josef de Souza, Tayyip Talha Sanuç, Kerem Atakan Kesgin, Emrecan Uzunhan, Beşiktaş Vodafone Kadın Futbol Takımımızın sporcusu Seda Nur İncik ile eski futbolcumuz Amaral, taraftarlarımızın ve vatandaşlarımızın deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla yardım malzemelerini gönderdikleri Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’nde yürütülen operasyonda bir süre görev yapan futbolcularımız ile eski futbolcumuz Amaral, daha sonra duygularını Beşiktaş YouTube canlı yayınında payaştılar:

Tayyip Talha Sanuç: “Söyleyecek pek bir şey yok aslında. Hepimiz çok üzgünüz. Öğrendiğimizden beri bu üzüntüyü yaşıyoruz. Evde oturup boş boş oturmak istemedik. Burada gelip elimizden ne gelirse, ne olabilirse yapmak istiyoruz. Zaten bu tarz olaylarda biliyorsunuz ülkemiz çok sağduyulu. İnsanlarımızın burada yoğun çabasını görebiliyoruz. Bunu görebilmek de bizi mutlu ediyor. Umarım oradaki insanlara elimizden geldiğince yardım edebiliriz. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Çok üzgünüz.”

Emrecan Uzunhan: “Dün Tayyip Talha ile de konuştuğumuzda, Kerem ile de konuştuğumuzda evde oturmak pek içimize sinmedi. Elimizden geldiğince yardım etmek için bugün buraya geldik. Umarım ufak da olsa faydamız dokunur. Oradaki insanlara umarım biraz da olsa yardım edebiliriz. Herkesin sağduyulu olması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten de çok iyi bir destek var halkımızdan. Devletin de desteğiyle umarım insanlar en az zararla kapatırlar.”

Kerem Atakan Kesgin: “Çok da söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. İki arkadaşım da gerekenleri söyledi. Dedikleri gibi biz de elimizden geldiği kadar hem maddi hem de manevi bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zaten artık takım ayrımı kalmadı, herkes birleşti. Hep birlikte bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Umarım elimizden geldiği kadar deprem bölgesindekilerin acılarını hafifletmeye çalışabiliriz. Şu an enkazda olan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum. Kaybettiğimiz insanlar için de Allah’tan rahmet diliyorum. Umarım hep birlikte ülkece bu durumun üstesinden geliriz.”

Josef de Souza: “Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyorum. Güç kuvvet diliyorum. Umarım ki hayatlarını güçlü bir şekilde devam ettirebilirler. Dileğim bu. Her on dakikada bir aklıma geliyor ve her on dakikada bir göçük altında olan vatandaşlarımız için dua ediyorum. Allah’ın onlara yardım etmesini, güç kuvvet vermesini ve hayatta kalmalarını diliyorum. Kötü günlerde bizim karakterimiz ortaya çıkar. Türk milletini gerçekten çok tebrik ediyorum. Tüm kulüplerin birleşmesi, beraber yardım etmeleri, birlik olmaları çok güzel. Biliyorum ki Türkiye bu birliktelikle bu kötü günleri atlatacak.”

Seda Nur İncik: “Beşiktaş’ın öncülük ettiği yardım kampanyasına biz de Kadın Futbol Takımı olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ülke olarak çok üzgünüz. Çok kaybımız var. Herkesin başı sağ olsun. Yardıma ihtiyacı olan herkese umarım en kısa sürede yardım ulaşır. Çok üzgünüz. Küçük büyük demeden herkesin yardım etmesini istiyoruz. Şu an kulüp isimlerinin önemi yok. Ülke olarak elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Gün birlik günü. O yüzden herkese emekleri ve yardımları için teşekkür ediyoruz.”

Amaral: “20 sene sonra geliyorum Türkiye’ye. Buraya geldiğimde çok mutlu olmak isterdim. Ama maalesef çok kötü bir anda geliyorum. Burada Brezilya vatandaşlarını temsil ediyorum. Brezilyalılar olarak da Türkiye’nin yanındayız.”

Futbolcularımızdan Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ne Ziyaret

Futbolcularımızdan Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ne Ziyaret

Güncel HaberlerSon Dakika Spor

Futbolcularımızdan Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’ne Ziyaret

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!