İZMİR’DE DEPREM YARDIM ORGANİZASYONU İÇİN TOPLU ULAŞIM DÜZENLEMESİ: FUAR İZMİR’E OTOBÜS SEFERLERİ ARTIRILDI

featured
service

İZMİR’DE DEPREM YARDIM ORGANİZASYONU İÇİN TOPLU ULAŞIM DÜZENLEMESİ: FUAR İZMİR’E OTOBÜS SEFERLERİ ARTIRILDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden etkilenen 10 ildeki depremzedelere yardım ulaştırmak amacıyla Fuar İzmir’e giden gönüllüler için otobüs sayılarını ve sefer sıklıklarını artırdı. Gönüllülerin rahat ulaşım sağlaması için ise gece boyunca çalışacak ücretsiz servisler faaliyete alındı. 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ‘Umut Hareketi’ kapsamında battaniyeden giyim eşyalarına, sobadan kuru gıdaya, yataktan çadıra tonlarca yardım malzemesi, Fuar İzmir D Hol’de toplanarak TIR’larla deprem bölgesine gönderiliyor. ESHOT Genel Müdürlüğü, Fuar İzmir’e üç ayrı hatta çalışan otobüslerin sayılarını ve sefer sıklıklarını, yurttaşların ve gönüllülerin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla artırdı.

Son düzenlemeye göre; 610 No’lu Fuar İzmir-Gaziemir Semt Garajı, 650 No’lu Fuar İzmir-Balçova ve 92 No’lu Fuar İzmir-Üçyol Metro hatlarında çalışan otobüslerin son sefer saatleri 20.00’den 24.00’e uzatıldı. 610 numaralı otobüsler, 07.00-20.00 saatleri arasında 12 dakikada bir; 20.00-24.00 saatleri arasında ise 20 dakikada bir servis yapacak. 650 numaralı otobüsler 07.00-24.00 saatleri arasında 40 dakikada bir, 92 numaralı otobüsler ise ihtiyaca göre anlık olarak beslenecek.

GÖNÜLLÜLERE ÜCRETSİZ GECE SERVİSLERİ

Gece boyunca çalışan gönüllülerin transferi için ise Fuar İzmir’den 00.20, 02.20 ve 04.20 saatlerinde ücretsiz otobüsler kalkacak. Söz konusu araçlar, Konak Bahribaba Aktarma Merkezi’nden 01.00, 03.00 ve 05.00’te hareket eden Baykuş hatlarıyla entegre olacak. Araçlar, talebe göre anlık olarak ek araçlarla beslenecek. Bir adet de hizmet aracı acil ihtiyaçlar için hazır tutulacak.

BAYKUŞ ARAÇLARI KÖRÜKLÜ OLDU

Yoğunluk dikkate alınarak, Baykuş servislerinin tamamında körüklü otobüsler görev yapacak. Fuar İzmir’den Konak’a ulaşım motorize ekip ve hareket memurluğunun koordinasyonu ile takip edilecek.

Art’s Magazin  Yurt

İZMİR’DE DEPREM YARDIM ORGANİZASYONU İÇİN TOPLU ULAŞIM DÜZENLEMESİ: FUAR İZMİR’E OTOBÜS SEFERLERİ ARTIRILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!