KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN DEPREM BÖLGESİNDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN DEPREM BÖLGESİNDE

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 2 büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş’ta ekiplerle birlikte kurtarma çalışmalarına katıldı.

Konyaaltı Belediyesi, ülke genelinde 10 şehirde etkili olan depremin ardından hemen harekete geçerek bölgeye yardım kamyonlarını sevk etti. Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde yardım organizasyonu devam ederken; Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için kurtarma çalışmalarına katıldı. Depremin hemen ardından belediye ekiplerinden önce bölgeye giden Başkan Esen, arama kurtarma çalışması yapan ekiplerle birlikte vatandaşların yanında yer aldı.

ÇADIR VE UYKU TULUMU İHTİYACI

Ülke tarihinin en ağır afetlerinden birinin yaşandığını vurgulayan Esen, bölgede yaşanan trajedinin, televizyon ve sosyal medyada görünenden çok daha ağır olduğunu söyledi. Enkazda kalan vatandaşların bir yandan da soğuk hava şartlarıyla mücadele etmek zorunda kaldığını kaydeden Esen, “Buradaki afetzedelerimizin en çok çadır, eksi derecelere dayanıklı uyku tulumu, ısınma ve gıda ihtiyaçlarının olduğunu gördük. Yardım kampanyamıza destek veren yurttaşlarımızın özellikle çadır ve eksi derecelere dayanıklı uyku tulumuna öncelik vermesi çok önemli. Ekiplerimiz Antalya’da yardım organizasyonları düzenlerken, biz de burada birebir vatandaşımızın yanında olmak için geldik. Yolda olan ekiplerimizin de ulaşmasıyla bütün gücümüzle vatandaşlarımızın yanında olacağız. Allah hepimizin yardımcısı olsun’’ dedi.

Art’s Magazin  Yurt

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN DEPREM BÖLGESİNDE

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!