SAFRANBOLU, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

featured
service

SAFRANBOLU, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından tüm yurtta olduğu gibi Safranbolu’da da depremzede vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

AFAD koordinesinde başlatılan kampanyaya, Safranbolulu vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Çok büyük bir deprem yaşadık. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bir yandan kurtarma çalışmaları devam ederken diğer yandan acilen yaraların sarılması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle AFAD koordinesinde bir yardım kampanyası başlattık. Bu kampanyaya vatandaşlarımız yorgan, battaniye, yastık, bebek bezi, eldiven, ısıtıcı, çocuk kıyafetleri, ilk yardım malzemeleri vb. destek olabilirler” dedi.

“YÜZLERCE GÖNÜLLÜ TEK YÜREK”

Kampanyanın duyurusunun hemen akabinde yoğun bir katılım olduğunun ve yüzlerce gönüllünün çalıştığının altını çizen Başkan Köse, “Safranbolulu vatandaşlarımız ilk andan itibaren duyarlılık göstererek yoğun bir şekilde destek vermeye başladılar. Hatta gönüllü olarak yardım talebinde bulunanlar bile oldu. Yardımlar 2 gün süresince Hayır Çarşısında toplanarak ilgili makamlara teslim edilecek. Bu vesile ile bir kez daha değerli hemşerilerime duyarlılıklarından ve gece geç saatlere kadar 7’den 70’e destek verdikleri ötürü teşekkür ediyor, bir daha böylesi büyük afetlerin yaşanmamasını diliyorum” diye konuştu.

Kampanya bugün de devam edecek.

 

Art’s Magazin  Yurt

SAFRANBOLU, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TEK YÜREK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!