VATANDAŞLAR DEPREM BÖLGESİNE KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDU

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VATANDAŞLAR DEPREM BÖLGESİNE KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDU

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar deprem bölgelerine iletilmek üzere kan vermek için seferber oldu. Ankara Güvenpark’ta Kızılay tırı önünde kan vermek sıraya giren vatandaşlar, depremzedelere destek olmak istediklerini belirtti. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) sıra bekleyenlere çorba dağıttı.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki 10 ili vuran depremin ardından vatandaşlar Ankara Güvenpark’ta kan vermek için sıraya girdi. Kar yağarken Kızılay tırı önünde kan vermek için sıra bekleyen vatandaşlara Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) çorba dağıttı. Birçok genç ise gönüllü olarak form dağıttı ve kan veren vatandaşlara yardımcı oldu.

“HAYVANLAR, INSANLAR CAN ÇEKIŞIYOR ŞU AN”

Vatandaşlar; kan vererek depremzedelere destek olmak istediklerini ve üzgün olduklarını dile getirdi. Vatandaşlar, şunları ifade etti:

“Ben Hataylıyım ve oradaki insanlara destek olmak istiyorum. Çünkü haberlere yansıtılandan daha büyük şeyler oluyor. Birçok kişi enkaz altında hala. Hayvanlar, insanlar can çekişiyor şu an. O yüzden ben de bir katkıda bulunmak istedim. İnşallah ekipler oraya yardımlarını ulaştırırlar.”

İranlı olduğunu ve kendi ülkesinin de böyle bir doğal afet yaşadığını belirten bir vatandaş ise şunları aktardı:

“İranlıyım ben. Bizde de oldu aynı olay. Elimizden bir şey gelmiyor ama böyle yardım etmeye geldik. Geçmiş olsun.”

“MÜTEAHHİTLER ELİNİ BİRAZ VİCDANINA ATAR, ÇALMAZ”

“Elimizden gelen kan bağışı” diyen bir vatandaş, şöyle konuştu:

“Elimizden gelen bir şey varsa; yapmak zorundayız. Allah yardımcı olsun. Bu insanlar bunları görür ibret alır. Diğer müteahhitler olsun elini biraz vicdanına atar. Bazı şeyleri çalmaz etmez. Bundan sonraki durumda böyle acı vakalarla karşılaşmayız. Yandaki bina sağlam dururken o bina neden çöküyor? Demek ki malzemesinin çalınmasından kaynaklanıyor. Bunu da yapanları Allah kahretsin. Can kaybı olmaz ama mal kaybı olur. Mal kaybı her zaman için yerine gelir. Önemli olan kişilerimizi kaybetmemek.”

Kızılay’ın kan toplama aracında gönüllü olarak çalışan bir vatandaş, “Herkese teşekkür ediyoruz. Lütfen herkes elinden geldiğince destek olmaya çalışsın. Hepimizin başına gelebilir. Bu bir doğal afet” dedi.  

Art’s Magazin  Gündem

VATANDAŞLAR DEPREM BÖLGESİNE KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!