YÖK, DEPREMİN ETKİLEDİĞİ 10 İLDE ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİME ARA VERDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

featured
service

YÖK, DEPREMİN ETKİLEDİĞİ 10 İLDE ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİME ARA VERDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) depremin etkilediği Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye’de ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini açıkladı. Açıklamada, kampüslerin vatandaşların hizmetine açılacağı duyuruldu.  

YÖK’ten bugün yapılan yazılı açıklamada, Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem nedeniyle, Kahramanmaraş, Adana, Malatya, Adıyaman, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerindeki yükseköğretim kurumlarında ikinci bir duyuruya kadar eğitim öğretime ara verildiğini duyurdu. YÖK açıklaması şöyle:

“Bu bölgede yaşayan ve diğer illerdeki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere 6-17 Şubat 2023 tarihleri arasındaki sınav ve devam konularında gerekli kolaylıklar sağlanacaktır. Söz konusu illerdeki üniversitelerin tıp fakültelerinin 6. sınıfları ile diş hekimliği fakültelerinin 5. sınıfları bu karar kapsamı dışındadır.

Bölge ve civar illerdeki üniversite hastanelerimizin acil ve yoğun bakım birimleri vatandaşlarımızın hizmetine açık olup, kapasitelerinin artırılmasıyla ilgili gerekli tedbirler alınmıştır. Bu illerdeki yükseköğretim kurumlarımızın bulunduğu kampüslerde hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından eğitim öğretime başlanması konusunda ayrıca açıklama yapılacaktır.

Ayrıca depremden etkilenen illerimizde evleri hasar gören vatandaşlarımızın AFAD koordinasyonunda üniversite imkânlarından yararlanmaları sağlanacaktır. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

 

Art’s Magazin  Gündem

YÖK, DEPREMİN ETKİLEDİĞİ 10 İLDE ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİME ARA VERDİLDİĞİNİ AÇIKLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!