Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

Bakan Soylu: Diyarbakır’daki Bombalı Saldırıyla İlgili 5 Kişi Gözaltında

featured
service
Bakan Soylu: Diyarbakırdaki Bombalı Saldırıyla İlgili 5 Kişi Gözaltında

Bakan Soylu: Diyarbakır’daki Bombalı Saldırıyla İlgili 5 Kişi Gözaltında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’da çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracına yönelik bombalı saldırıya ilişkin, “Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’müz, el birliği ile hem bu arabayı buraya bırakanı hem bombayı yerleştireni Lice istikametinde yakaladılar. Hemen sorguladılar. Sorgulanan kişi, aracı buraya getirdiğini ve bombayı buraya getirdiğini kabul etti. 2004 yılında kardeşi terör örgütündeyken güvenlik güçlerimizce etkisiz hâle getirilen birisi. Yaklaşık o soruşturmanın çerçevesi içerisinde de 5 kişi şu anda gözaltında; hem araçta beraber olduğu hem yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen” dedi.

Diyarbakır-Mardin kara yolu üzerindeki Canlı Hayvan Borsası yakınına daha önceden park edilen bombalı araç, bu sabah göreve giden çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında patlatıldı.

Süleyman Soylu, 8 polis memuru ve servis şoförünün yaralandığı bombalı saldırının ardından Diyarbakır’a giderek olay yerinde incelemelerde bulundu. Soylu, olay yerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“5 KİŞİ GÖZALTINDA”

“9 kişi vardı aracın içerisinde. 8’i polis memuruz, 1’i sivil bir mühendis. Hiçbir şey olmadı hepsi de taburcu oldu zaten, kontrol amaçlı getirilmişlerdi. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hemen akabinde, bir saat bile olmadan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’müz, el birliği ile hem bu arabayı buraya bırakanı hem bombayı yerleştireni Lice istikametinde yakaladılar.

Hemen sorguladılar. Sorgulanan kişi, aracı buraya getirdiğini ve bombayı buraya getirdiğini kabul etti. 2004 yılında kardeşi terör örgütündeyken güvenlik güçlerimizce etkisiz hâle getirilen birisi. Yaklaşık, o soruşturmanın çerçevesi içerisinde de 5 kişi şu anda gözaltında; hem araçta beraber olduğu hem yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen. Operasyonumuz bu çerçeve ve alınan bilgiler doğrultusunda genişleyerek devam edecektir.

Elbette terör örgütünün bu tip eylemlerini bekliyoruz. Birçoğunu da engelliyoruz zaten. Şunun bilinmesi gerekir. Huzurumuzu, sükunumuzu bozmak isteyen ve endişe ve korkuyu hâkim kılmak isteyen terör örgütüne bu fırsat verilmeyecektir, sağlanmayacaktır. Sabah olay olduktan sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza da bilgi arz ettik.

Ardından Sayın Valimiz de Cumhurbaşkanımız ile konuştular. Geçmiş olsun dileklerini Sayın Cumhurbaşkanımız iletti. Bu vesileyle bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Hem Doğu ve Güneydoğu huzur ve refah içerisinde olacak. Türkiye büyüdüğü gibi Doğu ve Güneydoğu da büyüyecek. PKK da ortadan kalkacak. Bu mücadelemiz devam edecek.

Çok kısa süre içerisinde bu eylemi yapanları ve failleri alan emniyet teşkilatımızı ve istihbarat teşkilatımızı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.”

Soylu, bombanın uzaktan kumandalı olup olmadığına ilişkin soruyu, “Öyle gözüküyor, uzaktan kumandalı” diye yanıtladı. Soylu, devamında, “Araç, kiralık bir araç. Anlaşılıyor ki Lice’de bu eylemi planlamışlar ve Lice’de planladıktan sonra da aracı buraya getirmişler. Ama şu anda sorgu devam ediyor. Sorgu tam anlamıyla bittikten sonra tüm detaylarıyla beraber sizinle paylaşacağız” diye konuştu.

Art’s Magazin  Gündem

Bakan Soylu: Diyarbakır'daki Bombalı Saldırıyla İlgili 5 Kişi Gözaltında
Bakan Soylu: Diyarbakır’daki Bombalı Saldırıyla İlgili 5 Kişi Gözaltında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!