• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

EDİRNE İTFAİYESİ, ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR

service

EDİRNE İTFAİYESİ, ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, filosuna eklediği öncü müdahale aracı ile arazi yangınlarına, dar alanlardaki yangınlara, araç yangını gibi basit yangınlara daha kolay müdahale edebilecek. Yeni alınan araç, 300 kg su ve 30 kg köpük atma özelliğine sahip.

Edirne Belediyesi, kentin ihtiyaçları yönünde araç filosu ile personel kadrosunu genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor.  Personel sayısını arttıran, bünyesine modern ekipmanlar katan, AB projesi kapsamında bünyesine kazandırdığı kaza kırım ve kurtarma aracı ile olaylara müdahale eden Edirne İtfaiyesi, küçük ve dar alanlara daha kısa sürede ve etkili müdahale edebilmek amacıyla filosuna 1 adet öncü müdahale aracı ekledi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni alınan aracı Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde inceleyerek, itfaiye personelinden detaylı bilgi aldı.

Edirne İtfaiyesi’nin gücüne güç katmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Göreve geldiğimiz 2014 yılında ilk olarak, uzun yıllar eski terminal alanında derme çatma binalarda; zor şartlar ve imkansızlar içinde hizmet veren Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü modern bir binaya kavuşturduk. Yeni binada itfaiye personeli daha iyi çalışma koşullarına kavuşurken aynı zamanda Edirne İtfaiyesinin daha donamlı bir hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürdük. Personel sayımızı arttırdık, modern ekipmanlar kazandırdık. Trakya’da tek olma özelliğine sahip olan ve AB projesi kapsamında araç filomuza kazandırdığı kaza kırım ve kurtarma aracı ve tam donanımlı araçlar ile İtfaiyemizi güçlendirdik. Şimdi de dar alanlarda müdahaleyi kolaylaştıracak, yeni bir aracı daha kazandırdık. Her yatırımımızda önce insan canı, insan sağlığı” dedi.

Edirne Belediyesi’ne kazandırılan yeni 4×4 çift kabin pickup itfaiye aracı 1.9 motor ve 150 beygir gücünde. 20 metre uzunluğunda 3 ton çekme kapasiteli ön çekme kurtarma vincinin bulunduğu, üst yapısı yüksek basınçlı dizel, 16 beygir su motoru, 50 bar basınç sağlayabilen motor ve özel basınç sistemi bulunan ve 300 kg su kapasitesi 30 kg köpük kapasitesine sahip araç, yaklaşık 3 tonluk bir aracın yaptığı işi rahatlıkla yapabiliyor. Aracın, 40 metre uzunluğunda yüksek basınca dayanıklı hortumu ve buna uygun hem köpük hem su püskürten özel basınç sistemi bulunuyor.

 

Art’s Magazin  Yurt

EDİRNE İTFAİYESİ, ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!