EDİRNE’DE BAZI MAHALLELERDE RÖGAR KAPAKLARI ÇALINDI

service

EDİRNE’DE BAZI MAHALLELERDE RÖGAR KAPAKLARI ÇALINDI

Edirne’nin bazı mahallelerinde rögar kapakları çalındı. Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak, “Yakın zamanda kapak takılacak ama bu hırsızlık bugünlerde fazlalaştı. Geçenlerde rögar kapaklarını çaldılar. Su giderlerinin kapaklarını çaldılar” dedi.

Edirne’de son günlerde bazı mahallelerde rögar kapağı hırsızlığında artış yaşanıyor. Mithatpaşa Mahallesi’nde son bir haftada 3 rögar kapağı hırsızlar tarafından çalındı. Mithatpaşa Mahalle Muhtarı Turgut Sarıbaşak, çalınan rögar kapaklarının yerine plastik kapak takılması için kurumlarla iletişime geçtiğini söyledi.

“PLASTİK OLSUN Kİ, YENİDEN ÇALINMASIN”

Sarıbaşak, şunları söyledi:

“Mahallemizde Telekom kapakları alınmaya başladı. Ben Telekom’a teşekkür ederim, aradım ilgilendiler. Kapağın ölçüsünü aldılar. Yakın zamanda kapak takılacak ama bu hırsızlık bugünlerde fazlalaştı. Geçenlerde rögar kapaklarını çaldılar. Su giderlerinin kapaklarını çaldılar. Neden çalacak? Alacak, satacak. Bu hırsızları bulamıyoruz herhalde. Aslında çok basit. Bunu alan kişi nereye satacak, nereye götürecek, bilinen yerler. Maalesef bunlar fazlalaştı. Belediyemizin su gider kapaklarını çaldılar. Telefon ettiğimize hemen bize yardımcı oluyorlar. ‘Onların yerine demir istemeyelim’ dedim. Plastik olsun ki, yeniden çalınmasın.”

 

Art’s Magazin  Yurt

EDİRNE’DE BAZI MAHALLELERDE RÖGAR KAPAKLARI ÇALINDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!