TRAKYA UMUM EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ EDİRNE ŞUBE BAŞKANI: “GAYRİMENKULDE SEÇİME KADAR BİR DURGUNLUK VAR”

service

TRAKYA UMUM EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ EDİRNE ŞUBE BAŞKANI: “GAYRİMENKULDE SEÇİME KADAR BİR DURGUNLUK VAR”

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, yılbaşından sonra gayrimenkul satışlarının durduğunu söyledi. Feda, “Seçimlerden sonra ne olacağı belirsizliği veya korku, tedirginlik var insanlarda ve banka faizlerinin değişmemesi, hala devlet bankalarının 250 bin lira gibi sınırlı rakamlarla kısıtlı kalması ve diğer bankaların faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı seçime kadar gayrimenkullerde bir durgunluk var” dedi.

Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, bugün yaptığı açıklamada, yılbaşından seçime kadar emlak piyasasının durgun geçeceğini beklediğini söyledi. Feda, “Bu seçim arifesine kadar yapacağınız yatırımlar tarla, arsa veya ev buna benzer taşınmazlar seçimlerden sonra büyük kazanç elde edeceği konusunda görüşümüz” dedi. 

“SEÇİMLERDEN SONRA BÜYÜK KAZANÇ ELDE EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Aytaç Feda şunları söyledi:

“2022 konut fiyatlarındaki artış ve banka kredilerinin yüksek olmasından dolayı yine durgun geçti ancak yıl sonuna doğru bir hareketlilik başladı. Neden? Alım satımların artacağı, döner sermeyenin artması, belediyenin alım satımlarının artmasından dolayı şirketler kendi yerlerini şahısların adına veya alım satım yapacaklarda yılbaşından önce belirli bir yoğunluk vardı kasım, aralık ayında. Ancak yılbaşından sonra alım satımlarda olağan bir durgunluk var. Neden, seçim arifesine girdiğimizden ötürü. Seçimlerden sonra ne olacağı belirsizliği veya korku, tedirginlik var, insanlarda ve banka faizlerinin değişmemesi, hala devlet bankalarının 250 bin lira gibi sınırlı rakamlarla kısıtlı kalması ve diğer bankaların faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı seçime kadar gayrimenkullerde bir durgunluk var. Bu gayrimenkul alacaklar için büyük bir fırsat aslında. Geçen veya ondan önceki sene 55-60 bin Euro’ya satılan bir daire şu an 100-110 bin Euro civarında oldu. Yani 2 sene önce gayrimenkul alan bire bir Euro kazanmış oluyor. Altın dahil, gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir şey kazandırmıyor. Bu seçim arifesine kadar yapacağınız yatırımlar tarla, arsa veya ev buna benzer taşınmazlar seçimlerden sonra büyük kazanç elde edeceği konusunda görüşümüz. Bankalar fazla faiz getirmediğinden dolayı gayrimenkule yönlenmesinde fayda var.”

 

Art’s Magazin  Yurt

TRAKYA UMUM EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ EDİRNE ŞUBE BAŞKANI: “GAYRİMENKULDE SEÇİME KADAR BİR DURGUNLUK VAR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!