Adana’da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Adana'da Okullar Ne Zaman Açılacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Adana'da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Adana’da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Adanada Okullar Ne Zaman Açılacak Adana’da öğrenciler merak etmeye başladı. Bugün Bakan Özer açıkalama yaptı. İşte detaylar…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün Adana Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bakan Özer, “İlde eğitim-öğretime 1 Mart tarihinde başlayacağımızı açıklamıştık. Ancak bunu, yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz” dedi.

“Bu hafta içerisinde de İçişleri Bakanlığı ve AFAD Başkanlığı’yla birlikte yeni okulları kurmaya devam edeceğiz. Konteynerkentlerde prefabrik okulları kurmak için tüm imkanları seferber ettik. Tüm konteynerlere de bakanlık olarak televizyon kuruyoruz, öğrencilerin TRT EBA’yı takip edebilmesi için.

510 Noktada Destekleme-Yetiştirme Kursu Açacağız

Bu öğrencilerimiz sınava girecekler. Bu öğrencilerimize ilk adım olarak, ikinci dönem sınav konularını sınavdan çıkarttığımızı açıklamıştık. 1 Mart itibarıyla bu öğrencilerimizi sınava hazırlamak için 510 noktada destekleme-yetiştirme kurslarını devreye alacağız. Bu çocuklarımızın sınava hazırlanmaları noktasında Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü desteği vereceğiz.”

Adana Okulların Açılışı 13 Mart’a Ertelendi

Okulların açılış tarihini 13 Mart’a ertelediklerini aktaran Mahmut Özer, “10 ilde çok dinamik bir süreç yaşıyoruz. Veriler her geçen gün değişiyor ve aldığımız kararları her geçen gün güncelliyoruz. Adana’da eğitim-öğretime 1 Mart tarihinde başlayacağımızı açıklamıştık. Ancak bunu, yeni verilere göre 13 Mart tarihine ertelemiş bulunuyoruz. 13 Mart tarihinde de yeni verileri güncelleyerek durumu tekrar kamuoyu ile paylaşacağız.”

Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlanana Kadar Açılmayacağı Açıklanmıştı

Bakan Özer, depremden etkilenen illerdeki okulların, hasar tespit çalışmaları tamamlanmadan açılmayacağını açıkladı. Özer, “10 ildeki eğitim-öğretime 1 Mart’a kadar ara verdiğimizi açıkladık. 1 Mart’ta başlayacağını açıklamadık. Belki 1 Mart’ta bu 10 ilin bazılarında eğitim-öğretime başlayamayacağız” açıklamasını yapmıştı.

Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da 13 Şubat’te incelemelerde bulundu. Özer, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın depremden etkilenen olan 10 ilde 20 bin 868 binasının bulunduğunu, bunlardan 24’ünün yıkıldığını, 83’ünün de ağır hasarlı olduğunu söyledi. Özer, bu illerdeki okulların, hasat tespit çalışmaları tamamlanmadan açılmayacağını belirtti.

Özer, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızla birlikte bu hafta içinde tüm okul binalarımızın hasar tespit raporunu çıkaracağız. Şubat ayının sonuna kadar bu süreci tamamlamayı planlıyoruz. Dolayısıyla 10 ildeki eğitim-öğretime 1 Mart’a kadar ara verdiğimizi açıkladık. 1 Mart’ta başlayacağını açıklamadık. Belki 1 Mart’ta bu 10 ilin bazılarında eğitim-öğretime başlayamayacağız” dedi.

Adana'da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Günün Öne Çıkan Videosu

Adana’da Okullar Ne Zaman Açılacak?

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!