Tüm Emirates yolcuları artık uçuşları sırasında ücretsiz Wi-Fi bağlantısından yararlanabiliyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Emirates yolcuları artık uçuşları sırasında ücretsiz Wi-Fi bağlantısından yararlanabiliyorlar

Emirates’in uçak içi internet bağlantısı konusunda yaptığı son geliştirme ile her  sınıfta seyahat eden tüm Emirates yolcuları, Emirates Skywards üyesi olarak ücretsiz internet bağlantısı imkanından faydalanabiliyorlar. Bu geliştirme sayesinde her hafta 30 bin Economy Class yolcusu daha uçakta ücretsiz Wi-Fi bağlantısından faydalanabilecek.

Uçak içi Wi-Fi bağlantısının geliştirilmesi çalışmalarına öncülük etmeyi sürdüren Emirates, bugüne kadar uçak içi internet bağlantısına 300 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

Her  sınıfta seyahat eden tüm Emirates Skywards üyeleri artık çeşitli ücretsiz bağlantı türlerinden faydalanabiliyorlar. Economy, Premium Economy, Business veya First Class fark etmeksizin tüm sınıflarda seyahat eden Blue, Silver, Gold veya Platinum Skywards üyeleri, uygulama üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkanına sahipler. First Class’ta seyahat eden tüm Skywards üyeleriBusiness Class‘ta seyahat eden SilverGold ve Platinum statüsünde bulunan üyeler gibi, sınırsız ücretsiz internet erişimine sahipler. Platinum statüsünde bulunan üyeler ise tüm sınıflarda sınırsız ücretsiz internet erişiminden yararlanabilirler. 

Ücretsiz bağlantıdaki artış, 2023 Ocak ayındaki değişiklikler sonrası Emirates yolcuları tarafından son derece olumlu karşılandı ve şirket bugün her ay ortalama 450 bin kullanıcıya hizmet veriyor. Bu da geçen sene aynı döneme kıyasla 2023’te yolcuların uçak içi internet kullanımında %30’luk bir artışı temsil ediyor. Şu anda tüm yolcuların yaklaşık %10’u ücretsiz uçak içi Wi-Fi bağlantısından yararlanıyorlar. Amerika Kıtası’ndaki uçuş noktalarında yolcuların yaklaşık %20’si uçuş sırasında Wi-Fi bağlantısı kullanırken Avrupa ve Afrika uçuş noktalarında  kullanım oranı tüm yolcuların %11’ine tekabül ediyor.

Uçak İçi Eğlence ve Bağlantı Faaliyetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Brannelly şu açıklamalarda bulundu: “Emirates olarak, bağlantı deneyimini optimize etmek ve iyileştirmek için hizmet sağlayıcılarımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Mart ayında, aynı dönemde internet bağlantısı sayısında %68’lik bir artış olmasına rağmen 2022 yılı başına göre müşteri bağlantısı başına yaklaşık %55 daha fazla veri sunduk. Yükseltme ve iyileştirme çalışmalarına yatırım yapmaya devam edeceğiz ve A350 uçağımız yeni nesil uydu bağlantısı donanımına sahip olacak.”

Emirates ayrıca 2024 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan ve Inmarsat’ın GX Aviation teknolojisi ile donatacağı 50 yeni Airbus A350 uçakta yüksek hızlı geniş bant internet bağlantısı sunacağını duyurdu. Arktik üzerinden yapılan uçuşlarda bile iyileştirilmiş ve global olarak daha geniş kapsamlı internet bağlantısı sunacak bu yeni anlaşma yolcu deneyimini bir üst seviyeye çıkaracak. Emirates filosunun, global kapsama alanına sahip ilk ve tek geniş bant ağı Inmarsat Global Xpress (GX) uydu ağından faydalanacak ilk üyeleri olacak Airbus A350 model uçaklar ile yolcular, Kuzey Kutbu da dahil uçuş noktası fark etmeksizin tüm seyahatlerinde kesintisiz global internet bağlantısının keyfini çıkarabilecekler. Geniş bant internetin gelişmiş yüksek hız kapasitesi yolculara, konforlu koltuklarından kalkmadan aileleriyle ve dostlarıyla iletişim kurma, internette gezinme ve sosyal medyanın keyfini çıkarma imkanı sağlayacak. Emirates ayrıca, 2024’te hizmete girecek 50 adet A350 uçağından oluşan güçlü filonun, Thales AVANT Up sistemi ve yolcuların telefonlar, tabletler, kulaklıklar ve hatta oyun kumandaları da dahil birden fazla cihazı eşleştirmeleri için iki Bluetooth bağlantısı ve dahili Wi-Fi sunan ve kişisel cihazlarını hızlı şarj etmeleri için 60 watt’a kadar USB-C bağlantısını destekleyen sektördeki ilk akıllı ekran olan Optiq üzerinden gelişmiş yolcu bağlantısı ile donatılması için 350 milyon doların üzerinde bir yatırım yapıldığını duyurdu.

Ücretsiz Wİ-Fi erişimi için yolcuların tek yapması gereken kolayca ve hiçbir ücret ödemeden Emirates Skywards’a üye olmak. İlgilenen yolcular emirates.com, flydubai.com, resmi Emirates uygulaması veya flydubai uygulaması üzerinden veya doğrudan uçak içi Wi-Fi portalından üye olabilirler. Dünya çapında 30 milyondan fazla üyesi olan Emirates Skywards, havayolu, otel, araç kiralama, banka anlaşmaları ve çok sayıda mağaza ve yaşam tarzı seçeneği dahil benzersiz ödüller sunuyor. Emirates Skywards, 2021 Sık Uçan Yolcu Ödüllerinde “Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da Yılın Programı” ve “En İyi Müşteri Hizmetleri”, 2022 World Travel Awards’ta “Dünyanın Lider Havayolu Ödül Programı” dahil yenilikçi ve birinci sınıf ürünleriyle sektörde verilen 50’den fazla ödül kazandı ve 2022 USA TODAY 10 Best Readers’ Choice listesinde ilk 10 En İyi Sık Uçan Yolcu Programı arasına girdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tüm Emirates yolcuları artık uçuşları sırasında ücretsiz Wi-Fi bağlantısından yararlanabiliyorlar | Art’s Magazin | Ekonomi

Tüm Emirates yolcuları artık uçuşları sırasında ücretsiz Wi-Fi bağlantısından yararlanabiliyorlar

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!