Elazığlı Esnaf: “Evime Et Alamıyorum. Sen Yiyorsun Niye Ben Yemeyeyim?”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığlı Esnaf: Evime Et Alamıyorum. Sen Yiyorsun Niye Ben Yemeyeyim?

Elazığlı Esnaf: “Evime Et Alamıyorum. Sen Yiyorsun Niye Ben Yemeyeyim?”

Elazığ Akçakiraz’da bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde bir esnaf, DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal’a hayat pahalılığından yakınarak “Bu ülkemizi düzeltsinler. Halkımıza bir şeyler yaratsınlar, bir şeyler yapsınlar. Ben evime et alamıyorum. Ben gidiyorum, hanım benden bir kilo et istiyor, yarım kilo et alıyorum. Niye ben yemeyeyim? Sen yiyorsun, niye ben yemeyeyim?” dedi.

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal ve partililer, Elazığ’da esnaf ziyareti yaptı. Küçük Sanayi Sitesi’nde bir esnaf, yaşadığı sıkıntıları anlattı. Evine et alamadığını, 10 personel çalıştırırken 2 personele düştüğünü söyleyen esnaf, yanında çalışanları göstererek ”Burada 10 tane adam çalışıyordu. Bugün 2 kişi çalışıyor. 10 çalışan 2 kişiye düştü. Bir tanesi benim oğlum. Burada çalışıyor, öğrencidir. Bu genç de evine ekmek götürmek için çalışıyor” dedi.

“BEN NİYE ET YİYEMİYORUM? SEN EN GÜZEL YERDE YEMEK YİYORSUN”

Maddi sıkıntılar nedeni ile evine et bile alamadığını ifade eden esnaf, şunları söyledi:

“Bizim bu ülkemizi düzeltsinler. Halkımıza bir şeyler yaratsınlar, bir şeyler yapsınlar. Ben evime et alamıyorum. Ben gidiyorum hanım benden bir kilo et istiyor. Gidiyorum yarım kilo et alıyorum. Niye ben yemeyeyim, sen yiyorsun, niye ben yemeyeyim? Sen gidip en güzel yerde oturup yemek yiyorsun da ben evimde oturup bir çorba mı içeceğim? Böyle bir düzen yok ki. Tabi ona da şükrettiriyorlar. Ben TOKİ’de oturuyorum. Yanlış anlamayın, şimdi çıkmış geziyorlar.

Keşke bir tanesi oraya gelse rezil rüsva edeceğim. Neredesin? Sen şimdiye kadar neredesin benim evim yapıldı, evin içine göçtüm, evim başıma yıkıldı. Adama diyorum ki, oğlum benim evimi nasıl yapmışsın? Yazık günah değil mi bu insanlara? Daha da biz hala mağduriyet yaşıyoruz. Ben üstte oturuyorum. Alttaki eve su gidiyor. ‘Gelin bunu yapın.’ diyorum. ‘Bizden geçti, biz yapamıyoruz’ diyorlar. Ben gidiyorum evimi yapmaya 200-300 lira adama veriyorum. Gelmiyor adam, ufak işe gelmem diyorlar.”

“ELAZIĞ NEDEN DEPREM BÖLGESİ İLAN EDİLMEDİ?”

Düzce’de meydana gelen depremden sonra afet bölgesi ilan edildiğini, ancak Elazığ’da da deprem yaşanmasına karşın böyle bir karar alınmadığını belirten esnaf, “Biz deprem yaşadık, evlerimiz yıkıldı. Hayatını kaybedenler oldu. Düzce Depremi oldu ölen yok ama orası afet bölgesi ilan edilmiş” dedi. Bir diğer vatandaş ise, “Oy verme! Seni cepte keklik görmüşler diye, seni afet bölgesi ilan etmiyorlar. Seni cepte görmüşler. Senin yüzde 60 oyunu alıyor. Sana ne versin? Sen sağ partide 20 senedir burada Elazığ, yüzde 64 -65 değil mi? En fazla yüzde 54’e düştü bir kere” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DEVASI KISIR SİYASİ TARTIŞMALAR DEĞİL”

Küçük Sanayi Sitesi’nin şehrin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlayan önemli değerlerden birisi olduğunu ifade eden DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal ise şunları söyledi:

“Gittiğimiz her iş yerinde, çaldığımız her kapıda mutsuz vatandaşlarımızla karşılaşıyoruz. Ekonomik olarak büyük sıkıntılarla cebelleşen vatandaşlarımız ve esnaflarımız ayakta durmak için küçülmeye gidiyor, yemesinden, içmesinden kısıyor.

DEVA Partisi olarak işverenlerimizi, işçilerimizi dinliyor, çözüm önerilerimizi ve eylem planlarımızı anlatıyoruz. Vatandaşın, esnafın derdi büyük, liyakatli bir ekip ve çözüm bekliyorlar. Türkiye’nin derdinin devasının kısır siyasi tartışmalarda değil, çözüm odaklı siyaset anlayışında olduğunu biliyorlar.”

Art’s Magazin | Gündem

Elazığlı Esnaf: "Evime Et Alamıyorum. Sen Yiyorsun Niye Ben Yemeyeyim?"
Elazığlı Esnaf: “Evime Et Alamıyorum. Sen Yiyorsun Niye Ben Yemeyeyim?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!