DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3526430,94%
─░zmir
24┬░

AÇIK

02:00

─░MSAK'A KALAN S├ťRE

KILI├çDARO─×LU, ELAZI─×ÔÇÖDA: ÔÇťGEN├çLER, SAKIN UMUTSUZLU─×A KAPILMAYIN. KUCAKLA┼×IN VE T├ťRK─░YEÔÇÖN─░N SORUNLARINA K─░L─░TLEN─░N. DEMOKRAS─░Y─░ GET─░RECEK OLAN S─░ZLERS─░N─░ZÔÇŁ

KILI├çDARO─×LU, ELAZI─×ÔÇÖDA: ÔÇťGEN├çLER, SAKIN UMUTSUZLU─×A KAPILMAYIN. KUCAKLA┼×IN VE T├ťRK─░YEÔÇÖN─░N SORUNLARINA K─░L─░TLEN─░N. DEMOKRAS─░Y─░ GET─░RECEK OLAN S─░ZLERS─░N─░ZÔÇŁ

ABONE OL
20 Eyl├╝l 2022 13:12
KILI├çDARO─×LU, ELAZI─×ÔÇÖDA: ÔÇťGEN├çLER, SAKIN UMUTSUZLU─×A KAPILMAYIN. KUCAKLA┼×IN VE T├ťRK─░YEÔÇÖN─░N SORUNLARINA K─░L─░TLEN─░N. DEMOKRAS─░Y─░ GET─░RECEK OLAN S─░ZLERS─░N─░ZÔÇŁ
0

BE─×END─░M

ABONE OL

KILI├çDARO─×LU, ELAZI─×ÔÇÖDA: ÔÇťGEN├çLER, SAKIN UMUTSUZLU─×A KAPILMAYIN. KUCAKLA┼×IN VE T├ťRK─░YEÔÇÖN─░N SORUNLARINA K─░L─░TLEN─░N. DEMOKRAS─░Y─░ GET─░RECEK OLAN S─░ZLERS─░N─░ZÔÇŁ

Haber: TAMER ARDA ER┼×─░N – Kamera: KEMAL SEV─░ND─░RC─░

CHP Genel Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu, Elaz─▒─č’da; ─░stanbul Büyük┼čehir Belediyesi’nin projesi Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi in┼čaat─▒n─▒n temel atma töreninde gençlere, “Sak─▒n umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n. Umudunuzu büyütün, kucakla┼č─▒n ve Türkiye’nin sorunlar─▒na kilitlenin. Demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz” sözleri ile seslendi.

CHP Genel Ba┼čkan─▒ Kemal K─▒l─▒çdaro─člu ve ─░stanbul Büyük┼čehir Belediye (─░BB) Ba┼čkan─▒ Ekrem ─░mamo─člu, Elaz─▒─č’da ─░BB’nin yürüttü─čü Elaz─▒─č Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi in┼čaat─▒n─▒n temel atma törenine kat─▒ld─▒.

Töreni izlemeye gelen yurtta┼člar K─▒l─▒çdaro─člu için “Piro, ho┼č geldin” yaz─▒l─▒ döviz ta┼č─▒d─▒. Tören sayg─▒ duru┼ču ve ─░stiklal Mar┼č─▒’n─▒n okunmas─▒yla ba┼člad─▒. CHP Elaz─▒─č Milletvekili Gürsel Erol ve ─░BB Ba┼čkan─▒ Ekrem ─░mamo─člu’nun konu┼čmalar─▒n─▒n ard─▒ndan kürsüye ç─▒kan K─▒l─▒çdaro─člu, ┼čunlar─▒ söyledi: 

“Türkiye’nin gelece─či ad─▒na güzel bir ┼čey yap─▒yoruz. Gençlerin daha iyi ko┼čullarda okumalar─▒ için güzel bir ┼čey yap─▒yoruz. Bu güzelli─či; bir ac─▒ üzerine, ac─▒n─▒n unutulmas─▒ üzerine in┼ča ediyoruz. Deprem oldu, insanlar hayat─▒n─▒ kaybetti, binalar y─▒k─▒ld─▒, okullar y─▒k─▒ld─▒; evet. Ama Türkiye güçlü bir ülke. Ve Türkiye yaralar─▒n─▒ saran bir ülke.

Deprem sonras─▒nda hemen geldim. Burada bulunduk. Elaz─▒─čl─▒ hem┼čehrilerimle kucakla┼čt─▒k. Ac─▒lar─▒n─▒ dinledim. Büyük┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒m─▒z Ekrem Bey de geldi. Ayn─▒ ┼čekilde o da vatanda┼člar─▒ dinledi. Yard─▒m kampanyalar─▒ açt─▒k. Yard─▒m kampanyalar─▒n─▒ bütün partiler açt─▒lar. Çünkü deprem bizi bir araya getirdi. Ac─▒lar─▒m─▒z─▒ gidermek için bir arada, ortak mücadele etmek zorundayd─▒k.

Okul y─▒k─▒lm─▒┼čt─▒. Say─▒n Ba┼čkan, Say─▒n ─░mamo─člu… Ben burada ticaret lisesini bitirirken bizim okulumuzun binas─▒ yoktu. Lisenin bir bölümünde daha sonra kentin üst taraf─▒nda, o zamanki ad─▒yla Devrim Ortaokulu’nda ticaret lisesini bitirdim ve oradan üniversiteye geçtim. Ticaret lisesi sonradan oldu.

┼×imdi depremden hemen sonra bu kadar güzel ve ayd─▒nl─▒k bir binay─▒ burada in┼ča ediyoruz. Bu beni biraz geriye, gençlik y─▒llar─▒ma götürdü. Elaz─▒─č’a götürdü. Ben de isterdim ki kendi okulumda güzel okuyay─▒m, o okulda an─▒lar─▒m olsun, o okula geldi─čim zaman hangi s─▒raya oturdu─čumu, hangi arkada┼člarla konu┼čtu─čumu bileyim. Ö─čretmenlerimi hat─▒rlay─▒m. Maalesef böyle bir an─▒m yok. Ama ö─čretmenlerimi biliyorum. Elaz─▒─č, Harput ve tarihini biliyorum. Bütün gençli─čim burada geçti─či için, Elaz─▒─č benim hayat─▒mda unutulmas─▒ zor olan kentlerden birisi. Bu kent ayn─▒ zamanda kadim bir kent.

Bu konudaki as─▒l çabay─▒ gösteren arkada┼č─▒m─▒z─▒ da aç─▒kça ifade edelim. Elaz─▒─č Milletvekilimiz Say─▒n Gürsel Erol. Çaba gösterdi, okullar─▒n yap─▒lmas─▒ laz─▒md─▒. Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒’n─▒n kapasitesi yetersizdi. Biz gönüllüydük, yapmak istiyorduk. Bu konuda deneyimimiz de vard─▒. Örne─čin Tekirda─č Büyük┼čehir Belediyesi, Tekirda─č’─▒n bütün ilçelerine okul yapt─▒ ve Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒’na anahtar─▒ teslim etti. Her belediye ba┼čkan─▒ ┼čunu ister, benim bulundu─čum kentteki okul güzel olsun. Ö─črenciler okullara güzellikle gitsinler, okulun sosyal alanlar─▒ olsun. Kütüphanesi, laboratuvarlar─▒ olsun… Çünkü gençler orada yeri geldi─činde okuyacak, müzik yapacaklar. Enerjilerini bo┼čaltacaklar, evlerine huzur içinde döneceler. Anne ile babalar diyecekler ki ‘Benim çocu─čum Elaz─▒─č’─▒n en iyi lisesinde okuyor.’ Dolay─▒s─▒yla anne, baba ve ö─črenci; o güzelli─či beraber ya┼čayacaklar.

Ba┼čkan, bir ┼čeye de─čindi. ‘Ke┼čke burada, Elaz─▒─č’─▒ yöneten yerel ve vali düzeyinde; yöneten insanlar da burada olsayd─▒.’ Elaz─▒─č’a hizmet geliyor. Ama bask─▒dan ve korkudan gelemiyorlar. Allah nasip eder iktidar oldu─čumuzda ne iktidar, ne muhalefet diyece─čiz. Herkesi kucaklayaca─č─▒z. Bu millet kavgadan b─▒kt─▒. Niye kucakla┼čm─▒yoruz, Allah a┼čk─▒na? Ayn─▒ topraklarda ya┼č─▒yoruz. Vatan bizim vatan─▒m─▒z, bayrak bizim bayra─č─▒m─▒z. Siyasi görü┼člerimiz farkl─▒ olabilir. Ama bu kavga nedeni de─čil ki… Bu bir hizmet arac─▒d─▒r. Hizmet için dü┼čüncelerimizi ifade ediyoruz.

Adalet konusunda benim neler dü┼čündü─čümü sadece Türkiye’deki 85 milyon de─čil, dünyada akl─▒ eren herkes de bunu biliyor. Devletin dininin adalet oldu─čunu, adaletsiz bir dünyan─▒n in┼ča edilemeyece─čini, adalet olmadan da bu evlatlar─▒m─▒z─▒n do─čru dürüst i┼č bulamayacaklar─▒n─▒ da biliyorum.

O nedenle gençler adalet istiyorlar. Ne için, e─čer matematikte Türkiye yedincisi sözlü s─▒navda eleniyorsa bir sorunumuz var demektir. Hakimlik, savc─▒l─▒k s─▒nav─▒nda ikinci olan e─čer eleniyorsa; bir sorunumuz var demektir. Bunlar─▒ bitirece─čiz.

Gençlerimizden ┼čunu istiyoruz: Okuyun, soru sorun, merak duygunuzu büyütün. Çünkü e─čitimin temeli nitelikli soru soracak ki┼čiler yeti┼čtirmek ve onlar─▒n merak duygusunu büyütmektir. Merak duygusunu büyütürseniz onlar bu nas─▒l oluyor diye dü┼čünecekler ve en az─▒ndan dü┼čündükleri olay─▒n s─▒rr─▒n─▒ çözmeye çal─▒┼čacaklar. E─čitimin ba┼čar─▒s─▒ndaki ölçü de budur.

Ne yaparlarsa yaps─▒nlar; beraber, birlikte bu ülkeye adaleti, demokrasiyi getirmek, bu ülkede herkesin karn─▒n─▒ doyabilece─či bir gelir düzeyini ki┼čilere sa─člamak temel görevlerimizden birisidir. Gençler meraklanmay─▒n. Bu okulda güzel, okuyacaks─▒n─▒z. An─▒lar─▒n─▒z olacak, bu okulda. Ö─čretmenleriniz ile kucakla┼čacaks─▒n─▒z, bizler de sizlerle onur, gurur duyaca─č─▒z. Bizler gelip gidiyoruz ama Türkiye’yi yönetecek olanlar sizlersiniz. Sizler ne kadar iyi e─čitim al─▒rsan─▒z Türkiye’nin istikbali o kadar güçlü olacakt─▒r. Gençler, sak─▒n umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n. Tek istedi─čim; umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n, umudunuzu büyütün. Kucakla┼č─▒n ve Türkiye’nin sorunlar─▒na kilitlenin. Demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz.”

 

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Adana Demir

   7 +7 16
  2. Galatasaray

   7 +4 16
  3. Ba┼čak┼čehir

   6 +9 14
  4. Be┼čikta┼č

   7 +6 14
  5. Konyaspor

   7 +6 14
  6. Geni┼člet
  7. Fenerbah├že

   6 +14 13
  8. Trabzonspor

   7 +1 13
  9. Kayserispor

   7 +4 12
  10. Gaziantep FK

   7 +3 11
  11. Kas─▒mpa┼ča

   7 -8 9
  12. Alanyaspor

   7 -5 8
  13. Giresunspor

   6 -3 7
  14. Karag├╝mr├╝k

   6 -2 6
  15. Antalyaspor

   7 -6 6
  16. ─░stanbulspor

   6 -6 5
  17. MKE Ankarag├╝c├╝

   6 -5 4
  18. Sivasspor

   7 -6 4
  19. ├ťmraniyespor

   7 -5 2
  20. Hatayspor

   6 -8 1
  PUAN DURUMU