• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

BAŞKONSOLOS REGENBRECHT’TEN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET 

featured
service

BAŞKONSOLOS REGENBRECHT’TEN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET 

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. 

Bir dizi temasta bulunmak üzere Eskişehir’e giden Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, EBB’yi de ziyaret etti. Misafirini makamında ağırlayan Başkan Büyükerşen, ziyareti dolayısıyla Regenbrecht’e teşekkür etti. Eskişehir’i gezme ve görme imkanı bulduğunu belirten Regenbrecht, şunları söyledi:

“Eskişehir’i modern ve gelişmiş bir şehir olarak gördüm. Başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir’in bulunduğu noktaya ulaşmasında, gerçekleştirdiğiniz proje ve çalışmalarınız nedeniyle sizleri kutluyorum. Almanya ile Türkiye iki dost ülke olarak her alanda işbirliği yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Eskişehir ile Frankfurt arasındaki kardeş şehir ilişkilerini de çok önemsiyoruz. Çok başarılı çalışmalar yaparak iki ülkenin her alanda daha da yakın olması sağladınız. Katkılarınız için çok teşekkür ediyorum.”

Büyükerşen de Frankfurt ile 2013 yılından bu yana kardeş şehir olduklarını dile getirerek, “Kardeş şehrimiz Frankfurt ile 10’uncu yıla ulaşan çok güzel ve yakın ilişkilerimiz var. İki ülke ve iki şehrin kültürden sanata, eğitimden spora kadar her alanda çok güzel dostluk bağları kuruldu. Frankfurt ile kardeşlik bağlarımız ilerleyen süreçte de güçlenerek devam edecek” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Büyükerşen ve Başkonsolos Regenbrecht, Frankfurt’ta Eskişehir ismi verilen meydanın, ‘Eskişehirplatz’ yazılı tabelasıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Art’s Magazin  Yurt

BAŞKONSOLOS REGENBRECHT’TEN BAŞKAN BÜYÜKERŞEN’E ZİYARET 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!