EBB GENEL SEKRETERİ ÜNLÜCE İLE İKLİM AKTİVİSTLERİ BİR ARAYA GELDİ 

featured
service

EBB GENEL SEKRETERİ ÜNLÜCE İLE İKLİM AKTİVİSTLERİ BİR ARAYA GELDİ 

İklim krizinin yıkıcı etkilerine karşı Türkiye’de ‘İklim Acil Durumu İlan Edilsin’ talebiyle change.org adresinde imza kampanyası başlatan genç iklim aktivistleri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile bir araya geldi.

EBB Genel Sekreteri Ünlüce, iklim aktivisti bir grup genci ağırladı. Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı Serap Aylin Şener’in de katıldığı ziyarette gençler, devam eden kampanya hakkında Ünlüce’ye bilgi verdi. 

ÜNLÜCE’DEN KAMPANYAYA DESTEK 

‘İklim Acil Durumu’ kampanyaları için toplanan 43 bini aşkın imzayı hatırlatan gençler, ziyarette kampanyalarını anlattı. Gençlerin ‘Karbon 0-Dünya 1’ pankartını imzalayan Genel Sekreter Ünlüce, “Karbonsuz bir gelecek için gençlerin Karbon 0-Dünya 1 kampanyasına ben de destek veriyorum. Gezegenimiz ısınıyor ve bu sorunla mücadele için doğayla uyumlu bir yaşamın mümkün olduğunu anlatmak gibi bir görevimiz var” dedi.

Öğrencileri çevreye olan duyarlılıkları nedeniyle kutlayan Ünlüce sözlerine, şöyle devam etti:

“İklim krizi son zamanlarda dünyanın en önemli sorunu ve en önemli konusu olmuş durumda. Asla geçiştirilemeyecek bir gerçek var karşımızda. Bundan 20 yıl sonra sadece hava, su ve gıdaya erişim konuşulacak. Daha önce verilen mücadeleler yerine sadece iklim krizi öne çıkacak. Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin havasını, suyunu, toprağını korumak için her alanda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Gezegenimizi yeniden ayağa kaldırmak için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Bu farkındalık çalışmanız nedeniyle teşekkür ediyorum”

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Art’s Magazin  Yurt

EBB GENEL SEKRETERİ ÜNLÜCE İLE İKLİM AKTİVİSTLERİ BİR ARAYA GELDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!