EBB’DEN YURTTAŞA KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK ÇAĞRISI

featured
service

EBB’DEN YURTTAŞA KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK ÇAĞRISI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), yurttaşlara kitap bağışı kampanyasına destek olmaları için çağrı yaptı. ESMEK yetkilileri, “Sadece 2022 yılında yapılan bağışlarla 94 okula 6 bine yakın kitap gönderdik. Duyarlı Eskişehirlileri daha önce olduğu gibi yine bu anlamlı kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” açıklamasını yaptı. 

‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganı ile 2001 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan ve bugüne kadar 330 branşta 250 binin üzerinde yurttaşa ücretsiz hizmet veren ESMEK’in yürüttüğü ‘Bir Kitap Bin Destek’ adlı kitap bağış kampanyası devam ediyor. Bugüne kadar on binlerce kitabın başta köy okulları olmak üzere ihtiyaç sahibi okullara gönderildiğini belirten ESMEK yetkilileri, kampanyaya destek olmak isteyen yurttaşların Büyükşehir Gençlik Merkezleri’ne kitapları teslim edebileceklerini duyurdu. Yetkililer, merkezlere uzak noktada ikamet eden yurttaşların ise evlerine kadar giderek kitapları teslim aldıklarını bildirdi. 

Kitap bağışı yapmak isteyenler için iletişim noktalarını da paylaşan yetkililer, EBB Gençlik Merkezi Eskibağlar Mahallesi Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Bulvarı Gençlik Merkezi Sokak No: 2 (Haller Gençlik Merkezi) adresinden veya 0 222 320 78 00-0222 335 73 83 numaralı telefonlardan; ESOGÜ bölgesinde Büyükdere Mahallesi Adaklı Sokak No: 39 (KYK Yurtları karşısı) Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin 0222 23916 14 numaralı telefonundan kendilerine ulaşılabileceğini kaydetti. Yetkililer yurttaşların ESMEK’in 0222 220 76 99 ve 0222 220 76 88 numaralı telefonlarından da bilgi alabileceğini aktardı. 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

EBB’DEN YURTTAŞA KİTAP BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK ÇAĞRISI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!