ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURSİYERLERİNDEN ‘YENİDEN DOĞUŞ VE BAHAR’ TEMALI SERGİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURSİYERLERİNDEN ‘YENİDEN DOĞUŞ VE BAHAR’ TEMALI SERGİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) kursiyerlerinin oluşturduğu ‘Yeniden Doğuş ve Bahar’ temalı Yansımalar Sergisi, görkemli bir açılışla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

2001 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla “Her Ev Bir Atölye Olacak” sloganı ile eğitim faaliyetlerine başlayan ve bugüne kadar 670’ten fazla branşta 270 binin üzerinde vatandaşa ücretsiz hizmet veren ESMEK, “Şehir Eğitir” mottosuyla 7’den 70’e tüm bireyler için faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda ESMEK kursiyerlerinin oluşturduğu ve bir gelenek haline gelen dönem sonu el sanatları karma sergisi ‘Yansımalar’, düzenlenen törenle açıldı. ‘Yeniden Doğuş ve Bahar’ temalı sergide yaklaşık 900’den fazla ürün sergileniyor.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, belediye bürokratları, kursiyerler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılışta konuşan Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, şunları söyledi:

“ESMEK hepimiz için çok kıymetli. Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in ‘Her Ev Bir Atölye’ hayaliyle başlayan bu süreçte 2001 yılından bu yana 270 binden fazla kursiyere, 670’den fazla branşta eğitim verildi. ESMEK bize hayatı öğretiyor, iş öğretiyor, meslek edindiriyor ama en çok da sosyalleşmeyi sağlıyor. Dayanışma kültürü artıyor ve bu bir iyileşme süreci de oluyor. ESMEK’in kurslar dışında oyun evleri hizmeti de çok önemli. ESMEK Eğitim Merkezlerinde oyun evleri açıldı ve kursiyerlerimizin çocukları donanımlı, eğitimli eğitmenlere bırakılıyor. Böylece kursiyerlerimiz faaliyetlere rahatlıkla katılabiliyorlar. Sadece kursiyerler değil hastane ya da farklı işleri olanlar da çocuklarını bırakabiliyorlar. Bugün için ise, tekrar sergide emeği geçen herkesi kutluyorum. 23’ten fazla branşta 900’den fazla eser var. Çok büyük emeklerle bu eserler oluşturuldu. Herkese çok teşekkür ediyorum. ESMEK sizindir, sahipsiz bırakmayın çünkü sahipleri sizlersiniz.” 

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirilirken, Ünlüce ve sanatseverler hep birlikte sergide bulunan birbirinden güzel eserleri dikkatle incelediler. Yansımalar Sergisi, 2 Haziran’a kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KURSİYERLERİNDEN ‘YENİDEN DOĞUŞ VE BAHAR’ TEMALI SERGİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!