ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK ZAFER’İN 102. YILINA ÖZEL GEZİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK ZAFER’İN 102. YILINA ÖZEL GEZİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), 2. İnönü Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü dolayısıyla gezi düzenledi. 

2. İnönü Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü dolayısıyla, muharebelerin geçtiği Bilecik’in Bozüyük ilçesi ve Eskişehir’in İnönü ilçesinde resmi törenler düzenlendi. Bu kapsamda törenlere katılmak ve tarihi noktaları ziyaret etmek üzere Eskişehir kent merkezindeki Ulus Anıtı’nda buluşan Eskişehirliler, buradan otobüslerle Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki Metristepe Anıtı’na gitti. Resmi törenlere de katılan ziyaretçiler, bölgedeki incelemenin ardından İnönü ilçesinde bulunan İnönü Savaşları Karargah Müzesi’ni ziyaret etti. 

EBB Turizm ve Tanıtma Şube Müdür Vekili Hakan Öncü rehberliğinde devam eden gezinin bir diğer noktası ise Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan, bağımsızlığa giden yolun belge ve bilgilerle anlatıldığı Büyükşehir Belediyesi Kurtuluş Müzesi oldu.

Müzede savaş dönemine ait gazeteler, çeşitli objeler, bilgi ve belgeleri dikkatle inceleyen katılımcılar düzenlenen gezi dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Çok özel, çok güzel bir gezi oldu. O döneme ait ayrıntıları yerinde dinledik ve adeta o günleri yaşadık. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha minnet ve saygıyla andık. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e böylesi özel bir günde bu etkinlikte bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜK ZAFER’İN 102. YILINA ÖZEL GEZİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!