ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR, ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ HİZMETİYLE YÜZLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTI 

featured
service

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR, ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ HİZMETİYLE YÜZLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTI 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları’nın (ESMEK), ekonomik olarak zorlanan ailelere destek olmak amacıyla yarıyıl tatilinde başlattığı çocuklara yönelik ücretsiz saç kesimi hizmeti yüzlerce öğrenciye ulaştı. 

Büyükşehir Belediyesi, ekonomik olarak zor günlerden geçen yurttaşa destek olmak amacıyla çalışmalarını sürüyor. Bu kapsamda ESMEK tarafından yaşama geçirilen öğrencilere yönelik ücretsiz saç kesimi projesi ile yarıyıl tatilinde kent merkezinin yanı sıra ESMEK kurs merkezlerinin bulunduğu ilçelerde çalışma yapıldı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli uzman personellerin yaptığı çalışma, ESMEK Eğitim Merkezlerinin bulunduğu Beylikova, İnönü, Sarıcakaya, Mihalgazi, Alpu, Çifteler ve Sivrihisar’da; kent merkezinde ise Emek ve 71 Evler Mahallerindeki ESMEK Eğitim Merkezlerinde yürütüldü. 

Ücretsiz olarak yapılan saç kesiminden yaklaşık 400 öğrenci faydalanırken, aileler proje dolayısıyla EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Yaş sınırı olmaksızın lise son sınıfa kadar eğitim gören çocuklara verilen hizmet nedeniyle mutlu olduklarını belirten öğrenciler ise “Okulumuza mutlu bir şekilde dönüyoruz. Bize bu imkanı sunanlara teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR, ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ HİZMETİYLE YÜZLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!