ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLAR İÇİN ‘FELSEFE VE MANDALA ATÖLYESİ’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLAR İÇİN ‘FELSEFE VE MANDALA ATÖLYESİ’

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Masal Şatosu’nda ‘P4C (Çocuklar için Felsefe) Mandala Atölyesi’ düzenlendi. Ebeveynlerin de katıldığı atölyede, mevsim döngüsü ile birlikte doğanın döngüsü, yenilenme süreci, bu süreçte insanların doğal akışa etkisi ve müdahalesi tartışıldı.

EBB Masal Şatosu’nun çocuklara yönelik atölyeleri devam ediyor. Bu kapsamda son olarak ‘P4C Mandala Atölyesi’ yapıldı. Atölyede, mevsim döngüsü ile birlikte doğanın döngüsü ve yenilenme süreci, bu süreçte insanların doğal akışa etkisi ve müdahalesi ele alındı. 

Çocuk-ebeveyn katılımlı atölyede, P4C soruşturmasının ardından döngüsel bir sanat dalı olan mandala, kağıt üzerinde değil, doğadan toplanan malzemeler ile yapıldı. Döngüsel tasarımların fotoğrafları çekilip, doğadan alınan malzemeler yine doğaya bırakarak doğa mandalası çalışmaları tamamlandı.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Madde 4 (Nitelikli Eğitim) ve Madde 13’e (İklim Eylemi) de vurgu yapan ‘Demeter’in Mevsimleri’ atölyesinde doğanın döngüsü kavranıldı ve ekolojik dengenin korunması için bireysel olarak neler yapılabileceği konusunda farkındalık kazanıldı.

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇOCUKLAR İÇİN ‘FELSEFE VE MANDALA ATÖLYESİ’

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!