ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN TRAMVAY YOLCULARINA KİTAP SÜRPRİZİ

featured
service

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN TRAMVAY YOLCULARINA KİTAP SÜRPRİZİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), Estram ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, tramvayda yolculara kitap dağıttı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, okullar ve kurumlarla sosyal sorumluluk projelerine imza atan Büyükşehir Belediyesi ve Estram, farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında son olarak, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri tarafından tramvayda kitap okuma ve kitap dağıtma etkinliği yapıldı. 

Ellerinde kitaplar ve ‘İnsan her yerde okur’, ‘Kitabın içi hayatın gerçeği’, ‘Kitap oku, geleceği doku’, ‘Kitap boşlukları doldurur’ yazılı dövizlerle tramvaya binen öğrenciler, yolcular tarafından ilgiyle karşılandı. Öğrenciler ve öğretmenler, Richard Bach’ın ‘Martı’ romanından yolculara pasajlar okurken topladıkları kitapları da yolculara dağıttı. 

Toplumda kitap okuma alışkanlığının çok az olduğuna değinen öğrenciler, “Şehir içi toplu taşımada, şehirlerarası yolculukta, tramvayda, trende, otobüste, kısacası her yerde, her anımızda bir kitap yanımızda olmalı. Ne yazık ki kitap okuyan sayısı giderek azalıyor. Kitap en iyi dosttur, onu yanımızdan ayırmayalım” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN TRAMVAY YOLCULARINA KİTAP SÜRPRİZİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!