ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN ‘SOKAK BASKETBOLU GENÇLİK ŞENLİĞİ’ FİNAL MAÇLARIYLA TAMAMLANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN ‘SOKAK BASKETBOLU GENÇLİK ŞENLİĞİ’ FİNAL MAÇLARIYLA TAMAMLANDI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘3×3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği’ final maçlarıyla tamamlandı.

EBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 19 Mayıs dolayısıyla düzenlenen ‘3×3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği’ final maçlarıyla sona erdi. Şenlikte hem bayram hem de şampiyonluk heyecanı yaşandı.

Kanlıkavak Basketbol Sahası’ndaki şenlikte, 55 sporcudan oluşan 16 takım mücadele etti. Sporseverlerin ilgi gösterdiği şenlik, müzikler eşliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Modern Dans Grubu’nun gösterileriyle renklenirken finale kalan ekipler şampiyonluk için mücadele etti. 

Hakemliğini Doğukan Dedeağaç’ın yaptığı maçlar sonunda kadınlar finalinde Çağdaş Kolejliler şampiyonluğa ulaşırken Kırmızı Şimşekler turnuvayı ikinci tamamladı. Maçın en değerli oyuncu ödülünü (MVP) ise Çağdaş Kolejliler takımından Elvin Türker aldı. Takım ve sporculara madalya ile ödülleri, Eskişehir Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan tarafından takdim edildi.

Diğer final mücadelesi olan erkeklerde şampiyonluğa da Gelişim Falcons ulaşırken Bulls ikinci, Yeniyol ise üçüncülük ile turnuvayı tamamladı. Final karşılaşmasının MVP ödülü gösterdiği performans ile Gelişim Falcons takımından Efe Çoban’ın oldu. Şampiyon takıma ve sporculara madalya ile ödülleri, EBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy tarafından verildi.

Ödül töreninde EBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, şenliğe sundukları katkı dolayısıyla Eskişehir Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan, Basketbol İl Hakem Komitesi Üyesi Göksel Fatih Cura ve Hakem Doğukan Dedeağaç’a teşekkür ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’İN ‘SOKAK BASKETBOLU GENÇLİK ŞENLİĞİ’ FİNAL MAÇLARIYLA TAMAMLANDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!