ESKİŞEHİR’DE ‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’NE ÖZEL GÖSTERİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR’DE ‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’NE ÖZEL GÖSTERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB), ‘22 Mart Dünya Su Günü’nde ‘Su’yun Değişimi Ol’ isimli projeyle Yıldızlar Su Kulübü’nün dans ve tiyatral gösterisine ev sahipliği yapacak. 

EBB’nin ev sahipliğini yaptığı proje Tepebaşı Belediyesi, ESKİ Genel Müdürlüğü ile Tepebaşı İklim Sözcüleri ve Eskişehir Yıldızlar Gençlik Spor Kulübü iş birliğiyle düzenlenecek. ‘Su Balesi Gösteri’ programı, 22 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’nda başlayacak.

Programda Eskişehir Yıldızlar Gençlik Spor Kulübü sporcularının combo, düet ve solo su balesi gösterisinin yanı sıra suyun önemine ilişkin Birleşmiş Milletler Su Konferansı’nda belirlenen 2023 yılı teması ‘Sinek Kuşunun Hikayesi’ sergilenecek. İkinci kısımda ise ‘Sinek Kuşu’ performans gönüllüsü sporcular, sudaki sporcular ve salondaki çocukların da katılımıyla kapanış dansı yapılacak.

Su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve kaynakların sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinliği afet bölgesinden kente gelen depremzede aileler ve çocukları ile Eskişehirliler takip edebilecek.

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR’DE ‘22 MART DÜNYA SU GÜNÜ’NE ÖZEL GÖSTERİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!