ESKİŞEHİR’İ ZİYARET EDEN AB TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ NİKOLAUS MEYER-LANDRUT: “ESKİŞEHİR KADIN DOSTU BİR ŞEHİR”

featured
service

ESKİŞEHİR’İ ZİYARET EDEN AB TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ NİKOLAUS MEYER-LANDRUT: “ESKİŞEHİR KADIN DOSTU BİR ŞEHİR”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ve Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu iş birliğiyle düzenlenen ‘Afet ve Kadın’ başlıklı panele katılmak üzere Eskişehir’e gelen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “Eskişehir toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması adına başarılı çalışmalar yapan kadın dostu bir şehir” dedi. 

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, EBB Kadın Çalışmaları Müdürlüğü’nü Başkan Büyükerşen ile birlikte ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci ile Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’ın da yer aldığı ziyarette; Kadın Çalışmaları Şube Müdürü Özge Ören, müdürlüğe bağlı olarak faaliyet gösteren Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Eşitlik Birimi ve Aile Danışma Birimi’nin faaliyetleri, yürüttükleri projeler ve deprem afeti sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şehir merkezi ile kırsalda, çevrim içi ve yüz yüze verilen hizmetleri ve müdürlük tarafından yürütülen projeleri dinleyen Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, şunları söyledi:

“Eskişehir’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Eskişehir toplumsal cinsiyete duyarlı planlama ve bütçe projesinin yürütüldüğü 4 pilot ilden bir tanesi. Eskişehir toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması adına başarılı çalışmalar yapan kadın dostu bir şehir. Yapılan bu başarılı çalışmalar ve özel hassasiyeti nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyor, sizleri tebrik ediyorum. Kadınlara yönelik çalışmaları çok önemsiyorum. Belediyemizde üst düzey yöneticilikten her kademede çalışan başarılı kadınlar ile örnek çalışmalara imza atıyoruz. Son deprem afeti sonrası da Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Aile Danışma Biriminde görevli psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve psikolojik danışmanlardan oluşan Psikososyal Destek Ekibi tarafından deprem bölgelerinden Eskişehir’e gelen 997 aile ile 7/24 online ve yüz yüze görüşmelerle psikolojik ilk yardım desteği verildi. Bu destekle yaklaşık 7 bin depremzede ferde ulaşıldı. Nazik sözleriniz için teşekkür ediyor, sizleri şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Tabii şunu da eklemeden geçemeyeceğim; Eskişehir kadın dostu şehir olmaya devam edecek.”

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR’İ ZİYARET EDEN AB TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ NİKOLAUS MEYER-LANDRUT: “ESKİŞEHİR KADIN DOSTU BİR ŞEHİR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!