MİKRO RESİM SERGİSİ ‘HAFİF NEŞTER’, ESKİŞEHİR’DE ZİYARETE AÇILDI

featured
service

MİKRO RESİM SERGİSİ ‘HAFİF NEŞTER’, ESKİŞEHİR’DE ZİYARETE AÇILDI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Alpay Burak Doğru’nun açtığı ilk kişisel mikro resim sergisi ‘Hafif Neşter’, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB) ev sahipliğinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dr. Alpay Burak Doğru, ilk kişisel sergisini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi’nde açtı. Doğru’nun pirinç tanesi, incir çekirdeği, dil çubuğu, madeni para, hap ambalajı, poşet çay, makarna, kabak çekirdeği gibi objelere ‘büyüteçle görülebilen’ resimlerle oluşturduğu tıbbi mikro ve mikro resim sergisi ‘Hafif Neşter’, düzenlenen törenle sanatseverlerin izlenimine sunuldu. 

Tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda yapılan açılışa EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bürokratlar, akademisyenler, öğrenciler, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

Açılışta konuşan Başkan Büyükerşen, “Eskişehir’de açılan bu sergi, çok özel ve gerçekten son derece farklı bir sergi. Tıbbiye genelde hekim yetiştirir ama sanat dallarında da çok başarılı sanatçılar çıkarır. Alpay Burak aslında bir beyin cerrahı. Sanat alanında da son derece sabır isteyen bir iş çıkarmış. Eserlerini toplu iğneler kullanarak yaratıyor. İnşallah bu küçük ama son derece özel eserleriyle bu alanda çok güzel yerlerde olacak” dedi.

Mikro ressam Dr. Doğru ise “İlk kişisel sergimi açıyorum. Aklımda iki şehir vardı. Doğduğum şehir Ankara ve Eskişehir. Tabi Yılmaz Hocam buna öncülük etti ve bugün buradayız. Kendisine çok teşekkür ederim. Bu sergi Türkiye’de, Eskişehir’in Cumhuriyet tarihinde de bir ilktir. Ev sahipliğiniz için çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

Sanatseverler, 26 Mart’a kadar Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sergiyi gezebilecek. 

 

Art’s Magazin  Yurt

MİKRO RESİM SERGİSİ ‘HAFİF NEŞTER’, ESKİŞEHİR’DE ZİYARETE AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!