ODUNPAZARI, ‘3D GENÇLİK FESTİVALİ’YLE ULUSLARARASI ARENADA

featured
service

ODUNPAZARI, ‘3D GENÇLİK FESTİVALİ’YLE ULUSLARARASI ARENADA

Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği iş birliğiyle Türkiye’de ve Eskişehir’de ilk kez düzenlenen ‘Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’, Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyesi olarak uluslararası bir festival niteliği kazanmasının ardından şimdi de ‘Odunpazarı 3D Gençlik Festivali Uluslararası Demokrasi Festivalleri Haritası’ndaki yerini aldı.

Eskişehir Avrupa Birliği Derneği ve Kazım Kurt yönetimindeki Odunpazarı Belediyesi, 17-18 ve 19 Mayıs’ta Kanlıkavak Parkı’nda Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali düzenlemişti. Finlandiya, İsveç, Norveç, Estonya, Litvanya, Danimarka, Belçika, Letonya ve İzlanda gibi Avrupa Birliği ülkelerinin ardından Türkiye’de ilk defa Odunpazarı’nda düzenlenen ‘Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’, üç gün sürmüştü. Gençlik Festivali, Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyeliğine seçilmişti. Bu gelişmelerle uluslararası festival niteliği kazanan Odunpazarı 3D Gençlik Festivali, Uluslararası Demokrasi Festivalleri Haritası’ndaki yerini aldı.

Eskişehir ve Türkiye’nin Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneği üyeliği hakkında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  şunları söyledi:

“ESKİŞEHİR VE TÜRKİYE’Yİ ULUSLARARASI BİR PLATFORMA TAŞIMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

“Sosyal demokrat bir belediye olarak demokrasi, diyalog, dayanışma bizim önem verdiğimiz kavramlar. Şehrimizin ve ülkemizin demokrasiye verdiği değerin ilk kez birim aracılığımız ile uluslararası bir platformda yer alması büyük bir mutluluk ve gurur. Bu gurur sadece bizim değil, festivalimize katılan tüm hemşehrilerimizin. Ben Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’ni birlikte düzenlediğimiz Eskişehir Avrupa Birliği Derneği’ne ve festivalimize katılan tüm siyasal partilere, demokratik kitle örgütlerine, kent konseylerine, mahalle meclislerine ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

Eskişehir Avrupa Birliği Derneği Başkanı Doç. Dr. Erhan Akdemir ise şöyle konuştu:

“ŞEHRİMİZİN KÜLTÜR, SANAT VE BİLİM ALANINDAKİ GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ DEMOKRASİ VE YÖNETİŞİM ALANLARINA DA TAŞIYACAK”

“Odunpazarı 3D Gençlik Festivali’nin aktif yurttaş katılımını, tartışma kültürünü ve eleştirel düşünmeyi teşvik eden Uluslararası Demokrasi Festivalleri Derneğine üyeliği ve Demokrasi Festivalleri Haritasında yer alması, şehrimizin kültür, sanat ve bilim alanındaki ulusal ve uluslararası görünürlüğünü ve bilinirliğini demokrasi ve yönetişim alanlarına da taşıyacak. Karar alıcılar ile vatandaşların doğrudan iletişim ve etkileşim kurabildikleri bir demokrasi platformu örneği olan Odunpazarı 3D Gençlik Festivali, birbirimize güvenmenin topluma güvenmek, toplumumuza güvenmenin de ülkemize güvenmek anlamına geldiğini; bu güvenin şehrimizi ve ülkemizi hak ettiği yerlere taşıyabileceğinin de güçlü bir göstergesi olmuştur. Eskişehir’in demokrasiye verdiği değerin uluslararası bir platformda yankı bulması gururu sadece festival organizasyonunun değil halkımızın da gururudur. Bu vesile ile önümüzdeki yıl uluslararası bir festival olarak yoluna devam edecek olan Odunpazarı 3D Gençlik Festivalinin bu başarısının gerçekleşmesinde emeği bulunan ve aktif katılım gösteren tüm siyasal partilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, kent konseylerimize, mahalle meclislerimize ve halkımıza demokrasiye ve çoğulculuğa sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI, ‘3D GENÇLİK FESTİVALİ’YLE ULUSLARARASI ARENADA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!