• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT, HALKÇI LİSELİLERLE BULUŞTU 

featured
service

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT, HALKÇI LİSELİLERLE BULUŞTU 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Halkçı Liseliler ile bir araya geldi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen buluşmada, Başkan Kurt gençlere ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı.

Kısa adı ‘Halk Lis’ olan Halkçı Liseliler, ‘Halkçı Liseliler Çalıştayı’ için Eskişehir’de bir araya geldi. Liseliler, Odunpazarı Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan ile buluştu. Meclis Salonu’nda düzenlenen ziyarete, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Recep Cengiz, 44 ilin Halk Lis il başkanı ve Halk Lis’in eski genel başkanları katıldı. 

Gençlere ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Kurt, gerçekleşecek Halk Lis Genel Kurulu’nda seçilecek olan yönetime başarılar diledi. Halk Lis’in çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini belirten Kurt, “Hem geleceğin kadrolarını oluşturmak açısından hem de bugünün gençlerine ulaşma açısından doğru çalışma, doğru bir hamle. Biz de kendimizi elimizden gelen desteği yapmakla yükümlü sayıyoruz” dedi.

Eskişehir ve Odunpazarı ile ilgili de gençlere bilgi veren Kurt, kentin Anadolu’nun ortasında yıllardır sosyal demokrat belediyeciliğin uygulandığı bir kent olduğunu vurguladı. Eskişehir’in bir öğrenci kenti olduğuna da dikkat çeken Kurt, şehirde 100 bine yakın üniversite öğrencisi olduğunu söyledi. Kurt, şöyle konuştu:

“TERCİH YAPACAK ARKADAŞLARIN ÖNCE ESKİŞEHİR’İ DÜŞÜNMESİNİ İSTERİM”

“Tercihleriniz sırasında bunu dikkate alırsanız Eskişehir’de çok rahat edersiniz. Burada öğrencilik yapmak halkın içinde yaşamak anlamında çok önemli ve ekonomik olarak İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e göre daha ucuz. Eskişehir’de bu illere göre belki de üçte bir fiyatına eğitim hayatınızı tamamlama şansınız olur. Belediyelerimizin yaptığı sosyal çalışmalarla da kültürel ve sanatsal açıdan çok rahat bir dönem yaşarsınız. Türkiye siyasetine de ciddi katkılar sunarsınız, diye düşünüyorum. Onun için tercih yapacak arkadaşların önce Eskişehir’i düşünmelerini isterim. Biz Halkçı Liseleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tabanı ve gerçekten gelecekteki kadroları olarak görmek istiyoruz, değerlendirmek istiyoruz. Siyaset, önemli bir olay ama ne yazık ki Türkiye’de örgüt deyince siyaset deyince kötü bir anlayış yerleştirmeye çalıştılar. Siyaset vazgeçmeyenlerin işidir. Siyaset yapmak isteyenlerin ilk önce çantasına koyacağı düşünce budur. Vazgeçtiğiniz anda siyasetten kaybolursunuz. Kimse siz arayıp bulmaz, mücadele işidir. Ama ülkenin kalkınması, kurtuluşu ve refahı için de herkesin siyaset yapması gerekir. Cumhuriyet Halk Partisi bu nedenle 100 yıllık bir parti olarak siyasetten vazgeçmeyenler partisi. Biz itildik, kakıldık, horlandık; her türlü baskıya, her türlü zulme rağmen düşüncemizi savunduk. Şunu düşünmenizi isterim; Cumhuriyet Halk Partisi 1950 den beri iktidar değil, ama Cumhuriyet Halk Partisi 1950’den beri Türkiye’nin rejimini ayakta tutan parti. Eğer, Cumhuriyet Halk Partisi olmasaydı bu sağcı kafalar şimdiye kadar 50 kere şeriatı getirirdi. Biz her seferinde buraya demokratik muhalefetle tavır koyduk. 

“BU SEÇİMDE Z KUŞAĞI BELİRLEYİCİ OLACAK”

Şuna dikkatinizi çekmek isterim. Son 10 yıl yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun döneminde Cumhuriyet Halk Partililer, sokak taşkınlarına, kavgalarına karışmadan demokratik direnme yolunu sonuna kadar kullandı. Ve bu sayede bugün Millet İttifakı oluştu. Eğer biz taşkınlık yapsaydık çok kolay, belki o günü kurtaracak sonuçlar alabilirdik ama bugün yüzde 30’luk bir partinin yüzde 55-60 ile Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak noktaya gelmesini sağlama şansımız yoktu. Dolayısıyla bu başarılı bir senaryonun son aşamasında yani şu son üç dört ayda örgütlü gençlere ihtiyacımız var. Siz de bugün yeni örgütlenmeyi belirleyeceksiniz herhalde, o arkadaşlara çok büyük iş düşüyor. Genç kuşağın üniversiteli kuşağın 18 yaşından itibaren z kuşağı dediğimiz kuşağın bu seçimde belirleyici olacağını düşünüyorum. Onun için de sizin güzel düşüncelerinizi yansıtmanız, bize yarar getirecek bize büyük katkılar sağlayacak. Bunu da yapacağınıza inanıyorum.”

GENÇLERDEN BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR

Halk Lis il başkanlarının sorularını cevaplayan Kurt, Odunpazarı’nda gençler için yaptıkları çalışmaların yanı sıra sosyal yardımlar ve turizm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Odunpazarı Belediyesi’nin Türkiye’de sosyal demokrat belediyecilik deyince akla ilk gelen belediyelerden olduğunu belirten gençler, Odunpazarı’nda gerçekleştirdiği çalışmalar ve konukseverliği için Başkan Kurt’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Kurt’a teşekkür plaketi takdim eden Halkçı Liseliler, ardından da Kurt’a Halk Lis rozeti taktı.

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT, HALKÇI LİSELİLERLE BULUŞTU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!