• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

ODUNPAZARI EKİPLERİ, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELE İÇİN SAHADA

featured
service

ODUNPAZARI EKİPLERİ, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELE İÇİN SAHADA

Odunpazarı Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri, kentte etkisini göstermeye başlayan kar yağışı ile birlikte sorumluluk alanında bulunan yollarda karla mücadele ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının başlaması ile teyakkuza geçen ekipler, kent merkezi ve kırsalda 24 saat aralıksız çalışarak kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, müdürlükler bünyesinde bulunan özel kar küreme ve tuzlama araçlarıyla özellikle sorumluluk alanında bulunan cadde ve sokaklar ile otobüs, minibüs güzergahları; hastane, cami ve aile sağlığı merkezlerinin çevresinde yoğun mesai harcıyor. 

Ekipler, yaya yoğunluğunun olduğu caddeler ile kamu kurum ve kuruluşların çevrelerinde de kaldırım temizliği yapıyor. Odunpazarı Belediyesi kar ve buzlanmayla mücadele için son teknolojiyle donatılmış tuzlama ve kar küreme aracı kullanırken, ilçe sakinlerinin güven içinde ulaşım olanaklarından faydalanabilmeleri için teyakkuzda bekliyor. 

Yurttaşların herhangi bir sorun yaşamaması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirten yetkililer, yurttaşların sorun, şikayet ve istekleri için kendilerine 444 26 00 numaralı Halk Masası telefonundan ulaşılabileceğini bildirdi. Yurttaşları don ve buzlanma olaylarına karşı da uyaran yetkililer, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmaması gerektiğini; eğer çıkılacaksa kış lastiği ve zinciri olmayan araçların kullanılmamasını ve takip mesafesine dikkat edilmesini istedi. 

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI EKİPLERİ, KAR VE BUZLANMAYLA MÜCADELE İÇİN SAHADA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!