ODUNPAZARI VE MİHALIÇÇIK BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 

featured
service

ODUNPAZARI VE MİHALIÇÇIK BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 

Odunpazarı Belediyesi ve Mihalıççık Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında ‘Sevgi’ temalı uluslararası fotoğraf yarışması düzenliyor.

‘Severek Sevilerek 100. Yıl Uluslararası Fotoğraf Yarışması’ için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum’un katılımı ile Başkan Kurt’un makamında protokol töreni düzenlendi. ‘Severek Sevilerek 100. Yıl Uluslararası Fotoğraf Yarışması, her iki başkanın protokol metnini imzalaması ile resmi olarak başlatıldı.

Osman Yaşar Tanaçan, Doç. Dr. Feyyaz Bodur, Reha Bilir, Alper Meranezlioğlu ve Serdar Akyay’ın jüri üyeliği yapacağı ‘Severek Sevilerek 100. Yıl Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda katılımcılar için fotoğraf teslim adresi ‘www.severeksevilerek100yil.com.tr’ olacak. Katılımcılar, 30 Mart 2023 Perşembe günü saat 23.00’e kadar fotoğraf gönderebilecek. Yarışma sonuçları 20 Nisan 2023 Perşembe günü açıklanacak, ödül töreni ve sergi açılışı ise 30 Nisan Pazar günü yapılacak.

Yarışmada birincilik ödülü alan kişiye o günkü kur üzerinden 1000 €, ikinciye 500 €, üçüncüye 250 €, birinci mansiyon ödülü alan kişiye 150 €, ikinci mansiyon ödülü alan kişiye ise 100 € ödül verilecek. Derece ödülü alanların dışında sergilenmeye değer görülmüş 45 fotoğraf için ise katılımcılara kişi başı 750 TL ödenecek. Odunpazarı Belediyesi ve Mihalıççık Belediyesi, yarışmaya katılan fotoğraflar için ayrıca bedel ödenmeksizin, katılımcının ismi yazılmak şartıyla kitap, dergi broşür, internet, reklam vb. tanıtım amaçlı kullanılabilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine www.severeksevilerek100yil.com.tr  üzerinden ulaşılabilecek.

CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL FOTOĞRAF YARIŞMASI

Protokol töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde Mihalıççık Belediyesi ile iş birliği yaparak ‘Severek Sevilerek 100. Yıl Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nı düzenlediklerini açıkladı. Yarışmanın Cumhuriyet, Atatürk, sevgi ve Yunus Emre’yi kapsayacak bir yarışma olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Öncelikle Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum ve Mihalıççık Belediye Meclisi’ne teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.  

“ODUNPAZARI BELEDİYESİ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAKTAN MUTLUYUZ”

“Anadolu’yu bize yurt eden, ecdadımızın, tasavvufumuzun ve kültürümüzün temelini oluşturan Yunus Emre’yi, aynı zamanda Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılına girerken yine kurucu değerlerimizin temelini oluşturan felsefeyi ve anlayışı bir arada yansıtabileceğimiz bir proje” diyen Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, bu projede Odunpazarı Belediyesi ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Başkan Kurt’a ve Odunpazarı Belediyesi Meclis üyelerine teşekkür eden Çorum, “Devletler kurduran bu anlayışımız, umarım ikinci yüzyılında temelini oluşturacaktır. İkinci yüzyılın sevgi, hoşgörü ve aşk ile anılacak bir yüzyıl olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.     

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI VE MİHALIÇÇIK BELEDİYESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 100. YILINA ÖZEL ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!