ODUNPAZARI YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILACAK

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODUNPAZARI YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILACAK

Odunpazarı Belediyesi Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin temeli, 14 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te düzenlenecek törenle atılacak.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  seçim öncesinde açıkladığı 25 vizyon proje arasında yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için çalışmalarını tamamladı. Proje için ‘açık ihale usulü’ ile ihale yapıldı. 117 milyon 770 bin TL ile ihaleyi alan Ilgazlar İnşaat A.Ş, Başkan Kurt’un makamında imzalanan sözleşmenin ardından da Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için çalışmalarına başladı.

TEMEL ATMA TÖRENİ, 14 OCAK’TA

Odunpazarı Belediyesi, mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait arazi üzerine pazar yerini de içeren, belediye hizmet birimleri, sosyal ve kültürel tesisleri de barındıran bir kompleks yapacak. 6 kattan oluşacak Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin -2. katında otopark, -1. katında kültür merkezinin girişi, zemin katında 144 stantlık pazaryeri, 1. katında 135 kişilik seminer salonu ve 705 metrekarelik düğün salonu, 3. katında ise sosyal tesis alanı bulunacak. Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi için 14 Ocak 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te temel atma töreni düzenleyecek.

“YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİMİZ HAYIRLI OLSUN”

Konu ile ilgili açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatımızı açtığımız ihaleyi kazanan Ilgazlar İnşaat A.Ş gerçekleştiriyor. Çalışmalar başladı. Biz de düzenli olarak çalışmaları yerinde görüyor ve ilgililerden bilgi alıyoruz. 14 Ocak Cumartesi günü de temel atma törenimizi yapacağız. Ben, tüm hemşehrilemizi saat 14.00’de başlayacak temel atma törenimize davet ediyorum. Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezimiz herkese hayırlı, uğurlu olsun” dedi.      

                          

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI YENİKENT KAPALI PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ’NİN TEMELİ ATILACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!